Lubuskie Muzeum Wojskowe w Drzonowie zaprasza na Piknik Wojskowy w Święto Wojska Polskiego. W sobotę 15 sierpnia wielbicieli militariów czeka wiele atrakcji. Jak co roku organizatorzy zapewniają ciekawe wydarzenia dla dzieci i dorosłych, w tym roku ze szczególnym zachowaniem środków ostrożności i reżimie sanitarnym.

Pikniki militarne w muzeum w Drzonowie to już tradycja. W programie tegorocznego pikniku  znajdą się m.in. prezentacje lubuskich jednostek wojskowych, pokaz jazdy czołgiem T-72, stoiska modelarskie, tradycyjna osada rycerska, konkursy oraz warsztaty plastyczne. Dodatkowo w tym roku na odwiedzających czeka plenerowa wystawa poświęcona 100 leciu Bitwy Warszawskiej.

15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego – święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzone na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Święto to przypada w dzień ustawowo wolny od pracy, ponieważ 15 sierpnia jest również liturgicznym świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Muzeum zaprasza na piknik od godziny 10.00 do godziny 17.00. Bilet wstępu dla dorosłych 10 złotych, dzieci i młodzież do 18 roku życia mają wstęp darmowy.

dg - WZG