Wróciły tzw. autobusy szkolne, ale są też nowości. Jak jeżdżą autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji od września? 

Gościem Macieja Noskowicza był Robert Karwacki, zastępca dyrektora MZK.

Od 1 września wróciły autobusy linii szkolnych – linia 4 i 39. Wróciła trasa linii nr 9 do Barcikowic i Zatonia, jednym kursem w godzinach porannych. Nowość to linia nr 38 z Osiedla Śląskiego, przez Podgórną, Lwowską, Sienkiewicza, Kożuchowską do ulicy Botanicznej, która ma dowieźć dzieci do szkoły – Robert Karwacki.

Niebawem MZK z zakładu budżetowego przekształci się w spółkę. – To zmiany, których nie odczują nasi pasażerowie – zapewnił przedstawiciel MZK.

Zgodnie z uchwałą zakład budżetowy może być dofinansowany w wysokości 50%. Jesteśmy już w sytuacji, kiedy dofinansowanie przekroczył tę wartość, dlatego musimy się przekształcić. Dołączymy tym samym do 90% zakładów komunikacji w Polsce, które są spółkami. To usprawni przepływ gotówki i to poprawi naszą kondycję finansową – Robert Karwacki.
Nasz gość mówił też o sytuacji finansowej zakładu. Jakie koszty poniesiono w dobie pandemii? Wydatki, to chociażby środki dezynfekujące, które MZK musiał zakupić. Mniejsza liczba pasażerów również jest odczuwalna w budżecie. Przypomnijmy, że w dobie koronawirusa w autobusach dostępna jest połowa miejsc.

Rozmowa na 96FM: Robert Karwacki

Gościem audycji "Rozmowa na 96FM" jest Robert Karwacki, zastępca dyrektora Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze.Na program zaprasza Maciej Noskowicz.

Opublikowany przez Radio Index 96 fm Czwartek, 3 września 2020

MK - Radio Index