Kierowcy, uwaga! Organizacja ruchu przy ulicy Energetyków znów się zmieniła. Obecnie samochody poruszają się jezdnią od strony Tesco (w obu kierunkach).

Drogowcy zajęli się jezdnią od strony Poczty Polskiej. Zablokowany jest prawoskręt z ulicy Batorego. Kierowcy muszą wjechać na rondo.

– Prace przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem – informuje Michał Szulc, zastępca dyrektora Departamentu Zarządzania Drogami.

fot. Rafał Krzymiński ŁZ
fot. Rafał Krzymiński ŁZ

Przypomnijmy. Przy remontowanej ul. Energetyków trwają dodatkowe prace remontowe. Miasto przedłuża ścieżkę rowerową w kierunku zjazdu na osiedle, za marketem. Pomiędzy zjazdem do Tesco a rondem na ul. Batorego wydzielany jest dodatkowy, trzeci pas włączania do ruchu z marketu przy ul. Energetyków i wyłączania z ruchu z ulicy Energetyków w Batorego. Ma to pomóc rozładować korki.

W ramach inwestycji wymieniane są betonowe krawężniki i chodnik. Nową nawierzchnię zyska jezdnia w obrębie skrzyżowania z ul. Elektronową. Zamontowane zostaną nowe wpusty uliczne.

fot. Rafał Krzymiński ŁZ
fot. Rafał Krzymiński ŁZ

Roboty na jezdni zakończą się jeszcze w tym roku, chodniki będą wykonane w przyszłym.

Dzięki zmianom na skrzyżowaniu ulic Energetyków i Elektronowej kierowcom ma być łatwiej skręcić do centrum handlowego. Ulicę Energetyków poszerzono o dodatkowe pasy ruchu dla bezpieczeństwa pieszych i kierowców. Na skrzyżowaniu Energetyków i Elektronowej wydzielono lewoskręt w ul. Elektronową. W ramach inwestycji wykonano kanalizację deszczową, usunięto kolizje z uzbrojeniem, na jezdni położono asfalt.

Wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Drogowe Bud-Dróg z Kożuchowa. Koszt zadania to 1 mln 67 tys. zł. Inwestycję współfinansuje Tesco.

fot. Rafał Krzymiński ŁZ
fot. Rafał Krzymiński ŁZ
(rk)-WZG