RM Solar Falubaz zmagania w PGE Ekstralidze 2021 zacznie w Toruniu, od meczu z beniaminkiem, eWinner Apatorem Toruń. Zielonogórzanie ligowy sezon otworzą w Wielkanoc.

W tym roku zielonogórzanie też zaczynali od spotkania u beniaminka. Wyszło świetnie, Falubaz wygrał z ROW-em 53:36. – Nie można jednak porównywać poziomu Torunia z Rybnikiem. Toruń jest mocniejszy i pewniejszy u siebie. Nasi zawodnicy znają jednak specyfikę toruńskiego obiektu i świetnie się tam spisują, od liderów po młodzieżowców. Zagar i Fricke też potrafią się tam skutecznie ścigać, co z pewnością okaże się pomocne – ocenił dla klubowego serwisu falubaz.com Piotr Żyto, trener zielonogórzan. Torunianie wracają do elity po rocznej banicji. Na zapleczu nie mieli sobie równych. Mecz na Motoarenie w Wielkanoc, 4 kwietnia.

W przedsezonowych notowaniach to akcje zielonogórzan, torunian i grudziądzan stoją najniżej. I to właśnie MR Garden GKM będzie kolejnym rywalem Falubazu, w drugiej kolejce w Zielonej Górze. W szeregach rywali m.in. Norbert Krakowiak, który ostatnie dwa juniorskie sezony przejeździł w mysim plastronie. Premiera sezonu 2021 przy W69 w piątek, 9 kwietnia. – Ja nigdy nie przykładałem wagi do terminarza, bo to tor zweryfikuje naszą rzeczywistą siłę. Jedziemy bez presji, najważniejsze jest solidne przepracowanie zimy – uważa P. Żyto.

Wykrzykniki kibice często stawiają przy konfrontacjach z mistrzem kraju i przy derbach. Spotkania o panowanie na Ziemi Lubuskiej zaplanowano na 9 maja w Zielonej Górze i 25 lipca w Gorzowie. Spotkania z mistrzowską ekipą Fogo Unii Leszno odbędą się 14 maja na „Smoczyku” i 1 sierpnia przy W69.

Rundę zasadniczą zielonogórzanie zakończą meczem we Wrocławiu, 20 sierpnia. Faza play-off rozpocznie się 5 września. Najważniejsze spotkania sezonu będziemy jechać co weekend aż do 26 września, gdy poznamy mistrza i brązowego medalistę Drużynowych Mistrzostw Polski.

(mk) ŁZ