Na Rezedowej powstało wielofunkcyjne boisko ze sztuczną murawą. – Jesteśmy bardzo zadowoleni – cieszy się Piotr Mińczyk, mieszkaniec Jędrzychowa.

O boisko zabiegała Grupa Inicjatywy Lokalnej Jędrzychów. Urząd Miasta znalazł na tę inwestycję pieniądze w budżecie. Piotr Mińczyk nie ukrywa radości. – Wykonawca spisał się na medal, jako mieszkańcy nie mamy żadnych zastrzeżeń – chwali. – A co najważniejsze wyrobił się w terminie. Nie mieliśmy na Jędrzychowie takiego miejsca do integracji przy ognisku i pod wiatą – podkreśla.

Przypomnijmy. Boisko wielofunkcyjne o nawierzchni z trawy syntetycznej, ma wymiary 16 x 34. Jędrzychów zyskał plac zabaw, polanę piknikową z drewnianą altaną i miejsce na ognisko, ławki (także wokół jabłoni) i leżaki. Teren ogrodzono i oświetlono. Wykonano główną aleję z nawierzchnią z kruszywa mineralnego i ścieżki z tzw. eko-kraty wypełnionej kruszywem. Posadzono drzewa.

Wykonawcą było Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane „Kabet” Ryszard Kaczmarek. Zadanie zamknęło się w kwocie 966 tys. 813 zł.

Jak zapowiada P. Mińczyk to jeszcze nie koniec. Udało się zagospodarować cześć z 1,5 hektara terenu. Mieszkańcom marzy się m.in. siłownia na powietrzu, tor przeszkód i urządzenia do ćwiczeń street workaut. (aktywność fizyczna polegająca na ćwiczeniach wykorzystujących siłę mięśni).

fot. Łącznik Zielonogórski