Park handlowy Stop Shop powstanie na os. Pomorskim. Ruszyły przygotowania do budowy. Na potrzeby inwestycji zostanie poszerzona Szosa Kisielińska.

Firma Immofinanz otrzymała pozwolenie na budowę i już przygotowuje działkę pod pierwsze prace. Zielonogórski Stop Shop to 11. w Polsce inwestycja marki. Pod wynajem dostępnych będzie ponad 6.600 mkw., na których rozmieszczonych zostanie 14 krajowych i międzynarodowych sklepów oraz oferta rozrywkowa. Działka, na której powstanie nowa galeria sąsiaduje z supermarketem Intermarche. – Robiąc zakupy w parku handlowym, ludzie mają większe poczucie bezpieczeństwa, głównie ze względu na brak części wspólnych oraz bezpośredni dostęp do sklepów z parkingu – zapewnia Magdalena Kowalewska, country manager operations Poland Immofinanz.

Dla klientów przygotowanych zostanie ok. 160 miejsc parkingowych. Obiekt powstanie w pobliżu ronda Orląt Lwowskich, bezpośrednio przy Szosie Kisielińskiej. Dojazd do parku handlowego będzie możliwy także z ul. Kętrzyńskiej, która łączy wschodnią część Zielonej Góry z drogą ekspresową S3. W związku z budową parku handlowego, zostanie poszerzona Szosa Kisielińska oraz powstaną prawoskręty, które ułatwią ruch w tej części miasta (patrz ramka).

W Polsce istnieje już kilka parków handlowych marki, w województwie lubuskim jest jeden – w Żarach. Wśród swoich najemców Stop Shop wymienia takie firmy i marki jak Deichmann, Kik, Empik, Media Expert, Neonet, Jysk, H&M, Hebe, Rossmann, Auchan, CCC, Pepco. Czy któryś z tych sklepów odwiedzimy na os. Pomorskim? – Już teraz prowadzimy zaawansowane rozmowy z przyszłymi najemcami. Wkrótce będziemy mogli poinformować, które marki otworzą swoje sklepy w naszym najnowszym parku handlowym – mówi M. Kowalewska.

Otwarcie sklepów pod szyldem Stop Shop planowane jest na przełomie 2021/2022 r.

(ap) - łz

Przebudowa Szosy Kisielińskiej

Szosa Kisielińska zostanie rozbudowana na wysokości os. Pomorskiego przed stacją benzynową Orlenu (jadąc w stronę Starego Kisielina). Droga zyska dwa dodatkowe pasy ruchu do ronda Orląt Lwowskich, przy piekarni Mikulewicza. Po zmianach ruchliwa trasa będzie miała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku jazdy. Na tym odcinku do wymiany jest krzywy chodnik, powstanie też ścieżka pieszo-rowerowa. Rondo z kolei zyska dwa prawoskręty: z ulicy Kętrzyńskiej (łącznik os. Pomorskiego z S3) w Szosę Kisielińską oraz ze Starego Kisielina w stronę drogi S3 i Trasy Północnej.

– Inwestycja po stronie miasta zamknie się kwocie 2,5 mln zł – mówi Krzysztof Staniszewski, zastępca dyrektora Departamentu Zarządzania Drogami w magistracie. – Dołoży się do niej właściciel galerii. Przebudowany zostanie również istniejący zjazd na wysokości marketu Intermarche i planowanej galerii Stop Shop.

Rozpoczęcie przebudowy drogi planowane jest drugi kwartał 2021 r. i ma potrwać do końca września.

(rk) - łz