Magistrat podjął ostateczną decyzję i ze względów bezpieczeństwa przesuwa daty naboru do przedszkoli i szkół. Rozpocznie się 18 maja.

Gdyby nie epidemia i ograniczenia w funkcjonowaniu miejskich placówek oświaty, rekrutacja do nich rozpoczęłaby się 16 marca br. i dawno byłaby za nami. Nic z tego. Zrezygnowano również z daty poświątecznej. Jak informuje urząd miasta, nabór do przedszkoli, szkolnych oddziałów przedszkolnych i do pierwszych klas szkół podstawowych na rok szkolny 2020/2021 rozpocznie się za miesiąc, tj. 18 maja. Od tego dnia, do 27 maja rodzice będą mogli składać wnioski o przyjęcie dziecka do publicznych placówek przedszkolnych i szkół. Nowe, szczegółowe harmonogramy naboru dostępne są już na stronie internetowej Miasta: www.zielona-gora.pl

Tegoroczna rekrutacja, zarówno do placówek przedszkolnych, jak i do szkół, zostanie przeprowadzona wyłącznie w formie elektronicznej. W tej chwili trwają prace nad przy przygotowaniem rozwiązania teleinformatycznego, które pozwoli rodzicom składać wnioski rekrutacyjne i niezbędną dokumentację w sposób bezpieczny, czyli bez konieczności wychodzenia z domów.

Na stronie internetowej miasta zielonogórzanie znajdą też informatory dla rodziców, w których opisane są zasady tegorocznej rekrutacji do przedszkoli i szkół, wzory wniosków i załączników do wniosków, a także tegoroczną ofertę zielonogórskiej oświaty.

Przypomnijmy jeszcze zapewnienia naczelnika Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych UM: – Miasto na pewno wywiąże się ze swoich obowiązków – powiedział Jarosław Skorulski. – Wszystkie dzieci z Zielonej Góry dostaną się do przedszkoli miejskich lub przedszkoli publicznych nie prowadzonych przez miasto, choć nie wszystkie tam, gdzie chcieliby rodzice. Miejsc wystarczy. Również miejskie szkoły podstawowe są przygotowane do przyjęcia wszystkich uczniów, którzy mieszkają w ich obwodach. O wolne miejsca w szkołach będą musieli się starć tylko ci uczniowie, którzy naukę chcą podjąć poza swoim obwodem.

(el)