Centrum Przyrodnicze zaprasza na wystawę zdjęć Marzeny Jachimowicz „W Nadodrzańskim Lesie”, prezentującą piękno nadodrzańskiej przyrody.

M. Jachimowicz pracuje w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze. W wolnym czasie śpiewa w Lubuskim Zespole Pieśni i Tańca im. L. Figasa oraz w chórze Con Spirito w Zielonej Górze. Przez 15 lat prowadziła zajęcia wokalne w „Akademii Piosenki” z dziećmi i młodzieżą w Gimnazjum nr 3 w Nowej Soli. Największym sentymentem darzy jednak fotografowanie, w szczególności uwielbia przyrodę.

Najbardziej lubię te chwile, kiedy z ciemności wyłania się dzień, kiedy zaspane słońce nie spieszy się, by rzucić kilka jasnych promieni na ziemię, kiedy mgła leniwie przeciąga się po wodzie… – tak Marzena Jachimowicz opisuje swoje spotkania z przyrodą. –  Budzik dzwoni o trzeciej w nocy. Wstaję bez ociągania, by jak najszybciej znaleźć się w lesie, nim ten się obudzi. Aparat, plecak, termos z ciepłą herbatą i już jestem na miejscu. Wtopiona w ciszę czekam na to co ma się wydarzyć. Być może sarna, być może lis poruszy delikatnie liśćmi… Być może dzik złamie suchą gałąź. O brzasku wszystkie dźwięki są zwielokrotnione. Krzyk czapli, klangor żurawi przedziera się przez mgłę ogłaszając początek dnia. Pierwszy promień słońca pada na liść, potem drugi maluje taflę starorzecza na różowo. Gęsi przepływając bezgłośnie zostawiają rysę na gładkim lustrze wody…Powoli stąpam, ostrożnie, by nie spłoszyć ciszy…”

Wystawa dostępna w Centrum Przyrodniczym przy ul. Dąbrowskiego 14.

materiały organizatorzy
materiały organizatorzy
(rk)-WZG