W zbliżający się weekend królować będzie teatr! Na Placu Teatralnym w piątek (24.07) Lubuski Teatr zaprosi na muzyczną premierę spektaklu „Słodkie lata 20., 30” w reżyserii Jana Szurmieja. Usłyszymy „Umówiłem się z nią na dziewiątą” i inne szlagiery dwudziestolecia międzywojennego.

Jan Szurmiej dla Lubuskiego Teatru przygotował już musicale m.in. „Piaf” i „George & Ira Gershwin”. Tym razem wybierzemy się z nim w wyjątkową podróż do kabaretu Qui Pro Quo z międzywojennej Warszawy. Słowa szlagierów napisali Julian Tuwim, Marian Hemar i Jerzy Jurandot. Chyba każdy zna takie piosenki jak:„Już taki jestem zimny drań”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Na pierwszy znak” . Dla zielonogórzan wykonają je aktorzy znani z Lubuskiego Teatru: Romana Filipowska, Joanna Świrska, Joanna Wąż, Marta Frąckowiak, Joanna Koc, Robert Kuraś, James Malcolm, Radosław Walenda, Jerzy Kaczmarowski, Janusz Młyński, Aleksander Podolak i Wojciech Romańczyk. Po raz pierwszy na zielonogórskiej scenie wystąpi wrocławska aktorka Marika Klarman.

Premiera spektaklu w piątek (24.07) o 21.00 na pl. Teatralnym. Muzycznie do lat 20. i 30. ubiegłego wieku powrócimy też w sobotę (25.07) o godz. 21.00. Bilet kosztuje 25 zł.

Lubuski Teatr ma też propozycję nie do odrzucenia dla dzieci. W niedzielę (26.07) o godz. 12.00 i 16.00 na pl. Teatralnym zobaczymy spektakl „Świnki trzy” w reżyserii Małgorzaty Kazińskiej. To opowieść o trzech sympatycznych świnkach, sile przyjaźni i odwiecznej walce dobra ze złem. Bilety: 10 zł.

Na Lubuskie Lato Teatralne zapraszają Lubuski Teatr w Zielonej Górze, Ośrodek Wypoczynkowy Temar w Dąbiu i Stowarzyszenie Warto Jest Pomagać.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

(rk)-WZG