Zielonogórski Ośrodek Kultury wraca z cyklem koncertów “Bez kurtyny”. “Rozpędziliśmy się i nie mamy wcale ochoty się zatrzymywać” – informują organizatorzy i zapraszają na koncert Justyny Szafran, już 27 września, o godzinie 18.00, w Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus. Koncert ten miał odbyć się w marcu. Cieszymy się, że możemy wrócić do mieszkańców Zielonej Góry z tą propozycją – piszą na swojej stronie internetowej.

Justyna Szafran z piosenkami Agnieszki Osieckiej spotkała się dawno. Od czasu premiery spektaklu „Nie żałuję” w reżyserii Jerzego Satanowskiego w Teatrze Atelier w Sopocie minęły 22 lat! Szafran stawiała wtedy pierwsze kroki na teatralnej scenie. Po ogromnym sukcesie na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej dostała propozycję wystąpienia ze wspaniałymi muzykami: Zbigniew Wegehaupt, Henryk Miśkiewicz, Wojciech Zieliński i Paweł Perlinski. W spektaklu śpiewała u boku Ewy Błaszczyk, Marzeny Trybały, Barbary Dziekan, Marka Richtera, Mirka Czyżykiewicza i Andre Ochodlo.
Dużo się nauczyłam od tych wybitnych osobowość. Szczególnie od Jurka Satanowskiego.
Wracam po latach do tych kompozycji. Czuję potrzebę ponownego zmierzenia się z wyjątkowymi utworami…. jurkowo- agnieszkowymi. Po wielu przejściach życiowych inaczej je widzę, słyszę… ten koncert to swego rodzaju powrót do przeszłości.
Podczas koncertu usłyszymy piosenki z płyty „Dziękuję za świat” w nowych aranżacjach Rafała Karasiewicza i Kuby Olejnika i dojrzałych interpretacjach Justyny Szafran. Będzie także jeden zupełnie premierowy utwór. Nieznany wiersz Agnieszki Osieckiej, do którego muzykę napisał Kuba Olejnik.

 

 

Premiera koncertu – 27.10.2019, Teatr Nowy w Poznaniu, Festiwal Pamiętajmy o Osieckiej

Wykonanie:
Justyna Szafran – śpiew
Rafał Karasiewicz – piano
Kuba Olejnik – kontrabas

Stylizacja i kostiumy – Anna Grygier, City Code
Aranżacje: Rafał Karasiewicz, Kuba Olejnik

 

„Nie ma. Osiecka/Satanowski”
Koncert Justyny Szafran
27 września, godz. 18.00
Planetarium Wenus
Bilety w cenie: 40 zł do nabycia w systemie sprzedaży abilet.pl i na godzinę przed koncertem (tylko w przypadku jeżeli wcześniej nie zostaną wyprzedane).

Zielonogórski Ośrodek Kultury