Policjanci z Zespołu Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę podejrzanego o kradzież katalizatora. W toku prowadzonego postępowania śledczy ustalili, że mężczyzna ma na swoim koncie jeszcze co najmniej 8 podobnych kradzieży. Przy zatrzymanym znaleziono także narkotyki.

Podobnie było kilka dni temu, gdy zielonogórscy policjanci z Zespołu Wywiadowców zatrzymali na gorącym uczynku 25-letniego mieszkańca powiatu żarskiego, który chwilę wcześniej wyciął i próbował ukraść katalizator z pojazdu Renault Megane. Straty przez niego spowodowane właściciel wycenił na co najmniej 1500 zł. Podczas zatrzymania i przeszukania policjanci znaleźli przy 25-latku także środki odurzające. Mężczyzna trafił na przesłuchanie do komendy miejskiej w Zielonej Górze.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że zatrzymany 25-latek był wcześniej wielokrotnie notowany, natomiast dotychczas nie był znany policjantom zielonogórskim. W trakcie prowadzonego postępowania śledczy ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma na swoim koncie jeszcze co najmniej 8 innych podobnych kradzieży, do których dochodziło w różnych miejscach Zielonej Góry. Policjanci ustalili, że to on jest podejrzany o kradzieże katalizatorów m.in. z osiedla Pomorskiego czy ul. Władysława IV.

25-latek został przesłuchany. Usłyszał w sumie 9 zarzutów kradzieży, a także zarzut posiadania środków odurzających. Za te przestępstwa grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci analizują podobne zdarzenia i sprawdzają czy mężczyzna nie ma na swoim koncie jeszcze innych podobnych czynów.

To zatrzymanie, to kolejny cios w przestępczość szczególnie uciążliwą, jaką od pewnego czasu są kradzieże katalizatorów:

http://www.zgora.lubuska.policja.gov.pl/go2/serwis-informacyjny/aktualnosci/33837,15-mln-strat-kilkanascie-zarzutow-3-aresztowane-osoby-kolejny-cios-policji-w-prz.html?search=50934097939427

http://www.zgora.lubuska.policja.gov.pl/go2/serwis-informacyjny/aktualnosci/33367,Kolejna-szajka-kradnaca-katalizatory-rozbita.html?search=50934097939427

KMP - ZG