To będzie muzyczna gala potrójnie wyjątkowa. Po pierwsze odbędzie się po raz piętnasty, po drugie jak zawsze towarzyszy jej absolutnie szczytny cel, po trzecie wreszcie w tym roku Stowarzyszenie Warto Jest Pomagać wręczy podczas wydarzenia specjalną statuetkę anioła zrobioną ze szczerego złota.

To muzyczne grudniowe wydarzenie od lat wspierają swoim sercem i zaangażowaniem najbardziej znani muzycy polskiej estrady. Co więcej – robią to charytatywnie i wyłącznie z potrzeby niesienia pomocy innym. Każda gala, którą organizuje od 15-lat Stowarzyszenie Warto Jest Pomagać jest bowiem nie tylko wydarzeniem o charakterze kulturalnym, ale przede wszystkim ma na celu wspieranie osób potrzebujących.

Tegoroczna gala odbędzie się 14. grudnia w hali CRS. Wśród muzycznych gwiazd, które potwierdziły swój udział w imprezie zobaczymy: Halinę Młynkową, Annę Jurksztowicz, Igora Herbuta, Marka Piekarczyka, Mietka Szcześniaka, Stanisława Karpiel – Bułeckę. Wydarzenie jak zawsze mieść będzie świąteczny nastrój, co oczywiście przełoży się również na repertuar sceniczny. Gościem honorowym gali będzie Katarzyna Gaertner, polska kompozytorka, pianistka i aranżerka. Autorka między innymi przebojów jak  „Małgośka”, „Wielka woda” czy „Bądź gotowy dziś do drogi”.

Pieniądze zebrane podczas tegorocznego koncertu zostaną przeznaczone na trzy cele: Rehabilitację kompozytorki Katarzyny Gaertner, wyposażenie powstającego w Zielonej Górze Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, a także na rzecz podopiecznej Stowarzyszenia Warto Jest Pomagać – Oli Mądry.