Od dziś mogą być otwarte dla publiczności kina, filharmonie i opery. To w ramach luzowania obostrzeń. Oczywiście obiekty kultury będą otwarte w rygorze sanitarnym.

Obowiązywać będzie zakaz konsumpcji, a zajętych może być tylko 50 proc. miejsc. Na razie te obiekty będą czynne dwa tygodnie.

Na początek w Lubuskim Teatrze spektakl „Związek otwarty”, który z okazji zbliżających się Walentynek będzie grany w sobotę i niedzielę.

Nasz hit o meandrach damsko-męskich, a potem wysyp premier. Mianowicie, “To wiem na pewno” realizowany z przyjaciółmi z teatru w Jeleniej Górze, będzie miał swoją premierę 20 lutego, zagramy go jeszcze dzień później. Tego samego dnia, 21 lutego na scenie kameralnej dla najmłodszych, spektakl w reżyserii Kasi Kawalec – “W siódmym niebie” – Robert Czechowski.

Tydzień później zagrana zostanie premiera komedii w reżyserii Tadeusza Kuty „Pralnia”. Co będzie dalej? Tego nie wiadomo, wszak teatry to te miejsca, które rząd otwiera warunkowo, na dwa tygodnie.

Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego będzie monitorował wpływ zmian w ograniczeniach na ewentualny wzrost poziomu zakażeń. Jeśli sytuacja się nie zmieni, to w marcu będziemy mogli obejrzeć kolejną premierę.

Premierę spektaklu dla dzieci “Samolub” na podstawie opowiadania Wilde’a planujemy na marzec. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, jeśli ministerstwo pozwoli nam pracować, to w marcu zagramy dla 50 proc. publiczności – Michał Wnuk.
MK - Radio Index