Fundacja Lyada powraca z cyklem spotkań „COOLturalna Zielona Góra”. Jest to forma edukacji międzykulturowej – zaproszeni obcokrajowcy opowiadają, jak wygląda życie w ich ojczyznach, prezentują też tradycyjne stroje czy potrawy danego kraju. Na spotkaniach goszczą również Polacy, którzy spędzili kilka lat za granicą. W najbliższej odsłonie cyklu wysłuchamy ciekawostek o Gruzji.

Czego możemy się spodziewać w trakcie spotkania? Wyjaśnia Agnieszka Mikołajska z fundacji Lyada.

Będziemy gościć Marię Madej, która mieszkała w Gruzji. Zajmuje się winiarstwem, zapraszamy więc lokalnych winiarzy na to spotkanie online. Będzie mówiła o bardzo fajnych rzeczach, jakim sposobem trafiła do Gruzji, co ją urzekło, co zainspirowało, dlaczego Gruzja w ogóle. Zapraszam więc państwa serdecznie, bo myślę, że warto – Agnieszka Mikołajska.

Obecna sytuacja epidemiologiczna uniemożliwia osobisty kontakt z gościem wydarzenia. Spotkanie odbędzie się więc online.

COVID nam troszeczkę namieszał. W związku z restrykcjami i tym, że dbamy o bezpieczeństwo naszych uczestników, musieliśmy przenieść się online. Najbliższe spotkanie będzie transmitowane ze strony fundacji Lyada. Dobieramy jeszcze narzędzie, żeby połączyć to z fajną prezentacją multimedialną – Agnieszka Mikołajska.

Transmisja „COOLturalnej Zielona Góry” w wersji online odbędzie się we wtorek, 11 sierpnia o 18:00 na stronie fundacji Lyada.
Aleksandra Pietruszewska - Radio Index