W ramach kończącego się już Lata Muz Wszelakich Orkiestra Dęta Zastal zaprasza w niedzielę (30.08) o godz. 17.00 na koncert do Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze. Będzie to koncert szczególny i to z wielu powodów. Warto skorzystać z zaproszenia.

Niedzielnym koncertem, orkiestra Zastalu zakończy 73. sezon swojej działalności. Będzie to również okazja, aby podziękować i złożyć gratulacje obecnemu prezesowi Stowarzyszenia Orkiestra Dęta “Zastal” Adolfowi Wittowi za 60 lat członkostwa w orkiestrze. Przypomnijmy, że saksofonista Adolf Witt w 2017 r, został odznaczony nagrodą prezydenta Miasta Zielona Góra Złotym Medalem za osiągnięcia mające znaczenia dla Miasta Zielona Góra.

Uwaga, podczas koncertu jest obowiązkowa maseczka!

Kilka słów o historii orkiestry.

Orkiestra Dęta powstała przy Zaodrzańskim Zakładzie Budowy Mostów i Wagonów “Wagmo”, późniejszym „Zastalu”. 22 lipca 1947 r. ulicami Zielonej Góry po raz pierwszy przemaszerował zespół 18. muzyków. Od początku istnienia Orkiestra Dęta „ZASTAL” uświetniała swoją grą m .in. nabożeństwa, festyny parafialne, śluby, pogrzeby, artystyczne i kulturalne wydarzenia miejskie jak: Jarmarki Wielkanocne, Bożonarodzeniowe oraz obchody rocznicy Konstytucji 3 Maja w Zielonej Górze. Orkiestra zagrała koncert 2 czerwca 1997 r. podczas wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Gorzowie Wlkp. Od 2012 roku, dzięki pomocy Prezydenta Janusza Kubickiego orkiestra gra regularne koncerty promenadowe na Starym Rynku w Zielonej Górze w okresie od maja do września. W 2014 r., dzięki zaangażowaniu dyrektor Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, cykl ten włączono do programu Lata Muz Wszelakich. Obecnie zespół liczy około 50 osób w różnym wieku.

(niedziela) – 30.08.2020, koncert Orkiestry Dętej Zastalu, godz. 17.00, Planetarium

 

(dg)-WZG