W czwartek (5.12) rano, ok. godz. 5.00 zostanie puszczony ruch na rondzie, które powstało na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Wrocławskiej. To nie koniec dobrych wiadomości dla zielonogórzan! Jutro też zrobimy pierwsze zakupy w markecie Kaufland.

Rondo na skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej i Sienkiewicza jest już gotowe. W poniedziałek (2.12) na jezdni położono ostatnią warstwę asfaltu. Rondo za własne pieniądze wybudowała firma P.A Nova z Gliwic. Ta sama, która postawiła park handlowy Estrada (nazwa nawiązuje do bogatej historii tego miejsca). Miasto zgodziło się na inwestycję pod warunkiem, że firma poprawi komunikację w tym miejscu. Bez nowego ronda, nie tylko zielonogórzanie, ale i mieszkańcy całego regionu przyjeżdżający na zakupy do rozbudowującego się Focus Mall, utknęliby w gigantycznych korkach. Po zmianach będzie można bezpieczniej włączyć się do ruchu z ul. Sienkiewicza i nowego kompleksu handlowego.

fot. Piotr Jędzura

Jak informuje Agnieszka Jurkiewicz, dyrektor generalna firmy Nova, kompleks handlowy składa się z trzech budynków. W jednym jutro o godz. 7.00 otworzy się niemiecki market Kaufland. Będzie czynny od 7.00 do 22.00. Dwa pozostałe zajmie park handlowy, jego powierzchnia wynosi blisko 3000 mkw. Wśród najemców znajdą się sklepy znanych i popularnych marek ogólnopolskich i lokalnych: Action, Maxi Zoo, Pepco, Rossmann, Zyguła. Do wynajęcia pozostał jeszcze jeden lokal o powierzchni 187 mkw. Klienci do dyspozycji dostaną prawie 300 miejsc parkingowych.

fot. Piotr Jędzura

– Obecnie trwają odbiory obiektu – wyjaśnia A. Jurkiewicz. – Po zakończeniu tych prac właściciele sklepów będą mogli układać towary na półkach. Każdy sklep będzie miał osobne wejście, nie otworzą się jednocześnie.

MZK informuje, że w związku z zakończeniem budowy ronda, od czwartku (5.12) na swoje trasy powrócą autobusy linii nr 1 i 37.

fot. Piotr Jędzura