To jeszcze nie jest sukces na miarę lotnisk w Poznaniu czy Wrocławiu, ale fakt jest faktem: tylko w styczniu br. liczba pasażerów odprawionych z lotniska Zielona Góra-Babimost wzrosła o ponad 90 proc., przynajmniej w porównaniu do stycznia 2019 r.

Tegoroczny bilans jest bardzo obiecujący: do końca stycznia wykonano na lotnisku 181 operacji lotniczych, łącznie odprawiając 2.811 pasażerów. Jak tłumaczy oficjalny komunikat Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”, wzrost zainteresowania zielonogórskim lotniskiem zauważalny jest już od kilku lat. W 2017 r. port odprawił 17,7 tys. pasażerów, w 2018 – 22 tys., w 2019 – 33.783 pasażerów.

Na wyniki miała wpływ zmiana w siatce połączeń, które zostały dopasowane do oczekiwań klientów podróżujących na trasie Zielona Góra-Warszawa oraz kontynuujących podróż z lotniska Chopina w Warszawie. Od czerwca 2019 roku lotnisko podwoiło liczbę rejsów do Warszawy. Połączenia są realizowane rano i wieczorem w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek. W środy i niedziele oferowany jest jeden rejs dziennie.

(pm)