W ramach ożywiania kultury prezydent Janusz Kubicki zaplanował cztery koncerty z cyklu #Czas na kulturę w Zielonej Górze. Jeden z nich odbył się dzisiaj (30.05) w Ogrodzie Botanicznym. Zobaczcie zdjęcia!

“Można, wreszcie można coś otworzyć! Dawno nie było możliwości słuchania muzyki na żywo, stąd propozycja, abyśmy w weekend spotkali się na mieście. Chcemy takie skromne wydarzenia muzyczne zrobić, w sobotę i niedzielę, żeby 150-osobowa publiczność mogła posłuchać muzyki na żywo. Każdy z nas już troszkę zatęsknił za tym, żeby wyjść do miasta” – reklamował wydarzenie Janusz Kubicki.

– Faktycznie, po długiej i przymusowej przerwie odmrażamy miejską kulturę – powiedział nam Tomasz Korniluk z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury. – Mamy nadzieję, że te cztery koncerty to będzie prawdziwa uczta duchowa dla spragnionych rozrywki zielonogórzan.

fot. Piotr Jędzura ŁZ
fot. Piotr Jędzura ŁZ

Lubuski Kwartet Filharmonii Zielonogórskiej wystąpił jako pierwszy w Ogrodzie Botanicznym. Widzowie piknikowali na trawie. W repertuarze znalazły się standardy muzyki klasycznej i filmowej. Nie zabrakło konkursów dla najmłodszych widzów.

Dzisiaj o 17.00 na Placu Teatralnym zaprezentuje się Kwartet Smyczkowy Jakuba Kotowskiego. W niedzielę w tym samym miejscu, o 14:00 wystąpi Jadwiga Macewicz, zaś o 17:00 przy ratuszu Dubai Dixie Band. Ten ostatni zespół zaprosi nas na mały przegląd zielonogórskiej twórczości. Wysłuchamy między innymi utworów formacji Lustra i Patrycji Kosiarkiewicz. To będzie nietypowy, bo „chodzony” koncert. Muzycy sprzed ratusza pomaszerują pod pomnik Bachusa.

fot. Piotr Jędzura ŁZ
fot. Piotr Jędzura ŁZ

Co ważne, wstęp na wszystkie koncerty będzie bezpłatny. Muzyki na żywo wysłuchamy przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych, czyli dwumetrowego dystansu i w maseczkach.

fot. Piotr Jędzura ŁZ
fot. Piotr Jędzura ŁZ
(rk)-WZG