Para z Zielonej Góry złamała zakaz przemieszczania się i pojechała na wypoczynek w góry!

Para z Zielonej Góry w miniony weekend wybrała się na Podhale. Tym samym złamali zakaz dotyczący przemieszczania się. W hotelu zjawili się zakopiańscy policjanci. Para została ukarana mandatami po 500 zł za złamanie zakazu.

Pięćset złotych mandatu dostał również mieszkaniec województwa świętokrzyskiego, który w sobotę został zatrzymany w Białce Tatrzańskiej. Mężczyzna próbował okłamać policjantów, mówiąc że przyjechał z pomocą dla objętej kwarantanną siostry. Okazało się, że złamał zakaz przemieszczania się, bo podróżował w celach turystycznych.

Zakaz przemieszczania to walka z koronawirusem. Wyciąganie konsekwencji nakładaniem mandatów przez policję jest ostatecznością stosowaną w przypadku rażącego lekceważenia przepisów. Obostrzenia i zakazy zostały wprowadzone dla wspólnego bezpieczeństwa i mają chronić przed gwałtownym rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa. Ich nierespektowanie stwarza zagrożenie dla nas i naszych bliskich, dlatego w takich przypadkach należy się liczyć ze stanowczą reakcją policjantów.

materiały: pościgi.pl