Zielonogórzanie mogą już skorzystać z nowych miejsc postojowych, które powstały przy ul. Batorego w ramach miejskiego programu Parkingi 1000 plus. Parkingów będzie jednak więcej.

Budowa parkingu wzdłuż ulicy Batorego (między ulicami Technologów i Rzeźniczaka) rozpoczęła się w styczniu. Istniejącą drogę rozebrano i zamieniono w parking. Powstały 32 miejsca postojowe z kostki betonowej. Wykonano też nowy chodnik dla pieszych zlokalizowany wzdłuż jezdni.

PARKING NA BATOREGO GOTOWY!

VIDEO 👇👇👇Zielonogórzanie mogą już skorzystać z nowych miejsc postojowych, które powstały przy ul. Batorego w ramach miejskiego programu Parkingi 1000 plus. Parkingów będzie jednak więcej.👇👇👇

Opublikowany przez Wiadomości Zielona Góra Czwartek, 7 maja 2020

Przy ul. Batorego kierowcy będą mieli do dyspozycji 102 miejsca, druga lokalizacja, czyli parking na osiedlu na Olimpie czeka na odbiór. W tym roku oddano też 23 miejsca przy ul. Bema. Kończą się prace: na placu naprzeciwko wejścia do KRUS i przy boisku szkolnym SP 10, Obywatelskiej – 6, Powstańców Warszawy 12, i Świerkowej 5.

– Inwestycje parkingowe przebiegają zgodnie z planem, a być może wykonamy je nawet szybciej niż zaplanowaliśmy – wyjaśnia Michał Szulc, zastępca dyrektora Departamentu Zarządzania Drogami w magistracie.

Łącznie budowa 208 miejsc parkingowych w drugim etapie miejskiego programu kosztuje blisko 1,8 mln zł. Wykonawcą jest zielonogórska firma Gran-Bud.

Przypomnijmy w ramach tego etapu inwestycji doczekaliśmy się też parkingów w sąsiedztwie Wagmostawu (20), na osiedlu Pomorskim, w pobliżu siedziby firmy Iglo-Technik (30) i przy ul. Rezedowej na Jędrzychowie (10 miejsc).

fot. Piotr Jędzura ŁZ

Przypisuje sobie sukces

Marcin Pabierowski, radny Koalicji Obywatelskiej pochwalił się sukcesem i sfotografował się na nowym parkingu przy Batorego. Radny Filip Gryko (Zielona Razem), nie rozumie tego zachowania. – Decyzję o budowie parkingów podjął prezydent Janusz Kubicki – podkreśla. – Wytypował do pilotowania tematu kilku radnych, w tym muszę to uczciwie przyznać M. Pabierowskiego. Oczywiście, to też jego zasługa. Jest nam jednak bardzo przykro, że przypisuje sobie cały sukces. Wygląda bowiem na to, że tylko on nachodził się na tą bardzo potrzebną dla mieszkańców inwestycją.

Radny Paweł Wysocki (Zielona Razem) cieszy się, że konsekwentnie budowane są parkingi. – Mamy już ponad 1000 nowych miejsc postojowych – mówi. – Zwieńczeniem tego całego przedsięwzięcia, które rozpoczął prezydent J. Kubicki będzie budowa dwóch parkingów wielopoziomowych przy Palmiarni i szpitalu uniwersyteckim. Łącznie wtedy powstanie przynajmniej 2000 miejsc postojowych.

Na koniec jeszcze jedna dobra informacja. Jak informuje, radny F. Gryko, prezydent Janusz Kubicki zdecydował, że pomimo pandemii koronawirusa, miejski program budowy parkingów na zielonogórskich osiedlach będzie kontynuowany. Co roku pójdzie na niego 2 mln zł. – Mieszkańcy wciąż przesyłają nam nowe lokalizacje – mówi F. Gryko. – Jak tylko skończy się pandemia, przystąpimy do konsultacji społecznych w tej sprawie i wytypujemy miejsca na kolejne parkingi.

fot. Piotr Jędzura ŁZ