Ferie nie ONLINE, czyli dość komputera! Czas na spacer do parku… Rodzinna Gra Miejska PARKOWE WIERSZYKI to propozycja na ferie dla dzieci i ich opiekunów, którzy z chęcią odwiedzają zielonogórskie parki i place zabaw. A mamy ich naprawdę wiele.

Mimo zimy, warto się tam wybrać, zwłaszcza, że
Zielonogórski Ośrodek Kultury, Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus, Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze i Pałac w Starym Kisielinie – filia Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, przygotowali zagadki i zabawy, które umilą spacery w tych urokliwych miejscach.

fot. zok
Na czym polega zabawa?
Wystarczy odnaleźć w wyznaczonym na mapie Zielonej Góry miejscu, kolorowy słup, na którym znajduje się wiersz oraz zabawy i pytania do niego. Niektóre z nich trzeba wykonać już na miejscu, inne po powrocie o domu. Są tam zadania ruchowe, pytania naukowe, zagadki, rebusy i dowcipy. Nie tylko dla dzieci! Rodzice, dziadkowie też z pewnością chętnie zaangażują się w zabawę.
Słupy znajdą się w 10, następujących miejscach:
– PARK PIASTOWSKI
– PARK TYSIĄCLECIA
– DOLINA GĘŚNIKA
– WAGMOSTAW
– PARK SOWIŃSKIEGO
– PARK PRZY PAŁACU W STARYM KISIELINIE
– PARK W ZATONIU
– OGRÓD BOTANICZNY
– PALMIARNIA
– LOTNISKO PRZYLEP
Szukajcie ich przede wszystkim w okolicach placów zabaw lub centralnych punktach. To nie będzie trudne, a na pewno pożyteczne. Poznacie dzięki temu wszystkie zakamarki naszych miejskich „zielonych wysp”.
Zabawa ruszy 5 stycznia i potrwa do końca ferii.
UWAGA!
Po pierwszym tygodniu ferii, na każdym słupie pojawi się nowa plansza z zadaniami! Każdy park można zatem odwiedzić dwa razy.
Z chęcią zobaczymy jak idzie Wam rozwiązywanie naszych zagadek i wykonywanie zadań. Jeśli macie chęć podzielcie się z nami zdjęciem, na adres mailowy – media@zok.com.pl
zok