Wciąż ważą się losy województwa. Po ostatnich zawirowaniach w sejmiku uwydatniających problemy rządzących, sytuacja polityczna wciąż jest nierozwiązana. Wydarzenia ostatnich dni brutalnie obnażyły braki i poważne pęknięcia wewnątrz koalicji.

O powadze sytuacji dobitnie świadczy fakt, że w rozwiązanie sprawy zaangażowali się krajowi decydenci. Szczególną aktywnością i zaangażowaniem w sprawy lubuskiej polityki wykazuje się ostatnio radny Łukasz Mejza. Po rozwiązanie politycznego węzła gordyjskiego udał się aż do Warszawy, gdzie spotkał się m.in. z Premierem Jarosławem GOWINEM.

“Nawet osoby z najwyższych politycznych szczebli widzą konieczność zmian w województwie. Jestem po serii rozmów w Warszawie z osobami, które na każdym kroku podkreślają potencjał lubuskiego. Nasze województwo, zamiast pędzić autostradą rozwoju, wlecze się po drodze regionalnej przez hamulcowy zarząd. Czas na zmiany.” – komentował na gorąco MEJZA.

A wy jak oceniacie szansę na rozwiązanie sejmikowego patu? Czy koalicja rządząca jest w stanie się utrzymać? >>>KOMENTUJCIE TUTAJ<<<

red - WZG