MZK przebuduje w tym roku kilkadziesiąt peronów autobusowych i pętli. Mieszkańcy doczekają się między innymi modernizacji zniszczonych pętli w Łężycy i Przylepie.

W drugim półroczu miejski przewoźnik odnowi łącznie 62 lokalizacje wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Zadanie jest realizowane w ramach projektu pn. „Zintegrowany system niskoemisyjnego transportu publicznego w Zielonej Górze” współfinansowanego z budżetu Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020.

Modernizacja przystanków to także konieczność, z uwagi na montaż kilkudziesięciu nowych tablic elektronicznych z rozkładem jazdy. Aby mieszkańcy mogli z nich skorzystać, trzeba doprowadzić przyłącza. Roboty trwają m.in. na osiedlach Pomorskim i Śląskim, przy ul. Staszica, Wyszyńskiego, Jaskółczej, Sulechowskiej, Batorego, a także w sołectwach między innymi w Przylepie, Starym i Nowym Kisielinie czy Raculi i Drzonkowie.

– W tym roku na osiedlu Czarkowo oddaliśmy nową pętlę autobusową – mówi Jacek Newelski, kierownik sekcji rozkładów jazdy i marketingu MZK. – Autobusy linii nr „19” wybranymi kursami jadą jednak dalej aż na koniec Łężycy, gdzie pętla jest w fatalnym stanie: szutrowa, popękana – wylicza. – By autobusy nie wpadały w koleiny konieczna jest jej częsta naprawa. Musimy to zmienić. Modernizacji doczeka się też przystanek końcowy w Przylepie, który przesuniemy o ok. 150 metrów.

(rk)-WZG