Przed nami dziesiąta runda PGE Ekstraligi i kolejne ciekawe pojedynki. RM Solar Falubaz Zielona Góra wybiera się do Grudziądza, gdzie powalczy o kolejne wyjazdowe zwycięstwo. 

Moje Bermudy Stal Gorzów – PGG ROW Rybnik 14 sierpnia 2020 18:00

Ściganie w dziesiątej rundzie PGE Ekstraligi rozpocznie się Gorzowie. Odradzająca się Stal stanie przed kolejną szansą na powiększenie dorobku punktowego. Tym razem zadanie dla podopiecznych Stanisława Chomskiego wydaje się łatwe. Do Gorzowa przyjeżdża bowiem ROW Rybnik – ostatnia drużyna w tabeli. Rybniczanie wygrali wprawdzie pierwszy mecz pomiędzy obu drużynami 46:44, ale w Gorzowie ciężko będzie obronić im tę minimalną przewagę. Gorzowska Stal w ostatnich meczach pokazuje, że na własnym torze czuje się bardzo pewnie. Wygrane z zespołami z Lublina i Częstochowy są tego najlepszym potwierdzeniem.


Motor Lublin – FOGO Unia Leszno 14 sierpnia 2020 20:30

Drugi piątkowy mecz zapowiada się wyjątkowo ciekawie. W Lublinie Motor podejmie FOGO Unię Leszno. Dla Byków będzie to trzeci wyjazdowy mecz z rzędu. W niedzielę Unia przegrała we Wrocławie, a w środę wygrała w Częstochowie. W piątek wygrać z Mistrzami Polski będzie chciał lubelski Motor. Będzie to dla tej drużyny duży krok w kierunku zapewnienia sobie miejsca w fazie play-off. Pewny wydaje się punkt bonusowy dla drużyny z Leszna, która wygrała pierwszy mecz 53:37.

Obraz może zawierać: tekst „PGE EKSTRALIGA ALIGA RUNDA PIĄTEK 14 SIERPNIA MOTOR LUBLIN #LUBLES MOTOR Lublin FOGO UNIA Leszno OS 20:30 JAMRÓG LAGUTA ZAGAR HAMPEL 10 11 12 13 14 15 SAYFUTDINOV KOŁODZIEJ SMEKTAŁA MICHELSEN LAMPART LIDSEY PAWLICKI TROFYMOV KUBERA SZLAUDERBACH Ekstraliga App GooglPlay AppSte PGE”


MRGARDEN GKM Grudziądz – RM Solar Falubaz Zielona Góra 16 sierpnia 2020 16:30

Pierwszy niedzielny mecz PGE Ekstraligi odbędzie się w Grudziądzu. RM Solar Falubaz Zielona Góra pojedzie z MRGARDEN GKM w mecz o bardzo ważnym znaczeniu dla obu zespołów. Falubaz jest drugi, GKM szósty, jednak obie drużyny ciągle liczą się w walce o miejsce w pierwszej czwórce. Wygrana w niedzielę jednym mocno pomoże, a innym może skomplikować sytuację. W Zielonej Górze nasza drużyna wygrała 48:42. Tym samym w niedzielę walka toczyć będzie się nie tylko o zwycięstwo w meczu, ale także punkt bonusowy. W zespole z Grudziądz zapowiadany jest debiut Tobiasza Musielaka, nowego gościa w GKM-ie. Zielonogórzanie w tym sezonie spisują się świetnie na wyjazdach. Liczymy, że tak samo będzie w niedzielę w Grudziądzu.


Betard Sparta Wrocław – Eltrox Włókniarz Częstochowa 16 sierpnia 2020 19:15

Na koniec dziesiątej rundy rozgrywek ciekawy mecz we Wrocławiu. Sparta i Włókniarz to dwie drużyny, które wciąż mają duże szanse na miejsce w pierwszej czwórce, ale do realizacji tego celu potrzebują kolejnych wygranych w pojedynkach z kontrkandydatami. Sparta po wygranej z leszczyńską Unią tym razem będzie wygrać z Włókniarzem. Częstochowianie mają natomiast fatalną passę przegranych, którą we Wrocławiu będą chcieli przerwać. W Częstochowie Włókniarz wygrał ze Spartą 53:37.

Obraz może zawierać: tekst „PGE EKSTRALIGA ALIGA RUNDA 10 NIEDZIELA 16 SIERPNIA 77 BETARD SPARTA WROCŁAW #WROCZE BETARD SPARTA Wrocław ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa 19:15 WŁÓKNIARZ nSport JANOWSKI DRABIK B.CURZYTEK FRICKE 10 11 12 13 14 15 MADSEN PRZEDPEŁSKI LINDGREN HOLTA WOFFINDEN CHUGUNOV M.CURZYTEK DOYLE MIŚKOWIAK ŚWIDNICKI Ekstraliga App GooglePlay PGE”

materiały: falubaz.com