Dolina Gęśnika, dzięki łagodnej zimie jest w ciągłej rozbudowie i pięknieje na oczach. Na tym terenie powstanie oczko wodne, pojawią się hamaki, miejsce na ognisko, wiaty z ławami. Trwają intensywne prace przy skarpach i niebawem pojawią się tam zjeżdżalnie. Projektant tak zę zaplanował miejsce na plażę. Prace powinny zakończyć się wiosną.

Co już wykonano?

Na terenie Doliny Gęśnika wykonano miejsca wypoczynku przy nabrzeżu cieku w formie podestów konstrukcji drewnianej z rozciągniętymi siatkami asekuracyjnymi nad ciekiem, które zostały chwilowo zdemontowane na wypadek wandalizmu. Na podestach przewidziano siedziska drewniane, które zostały wykonane.  Dokończono mostki nad ciekiem oraz wykonano nasadzenia w sadach owocowych.

Wykonano znaczne ilości robót ziemnych, profilowanie skarp i miejsc wypoczynku.

Wykonano zejście dla wózków i osób niepełnosprawnych prowadzące od ul. Strumykowej do Gęśnika. Ponadto wyprofilowano zjeżdzalnie dla sanek na skarpie w postaci koryta umocnionego geokratą. Elementy malej architektury w postaci altan, hamaków, ławek, koszy są zaakceptowane przez Zamawiajacego i w ostatnim etapie marzec/kwiecień zostaną zamontowane.

fot. Piotr Jędzura:
« 1 z 2 »