Hopper to projekt muzyczny wołowskich muzyków, a co za tym idzie, można się spodziewać hałaśliwych piosenek… i tu duże zaskoczenie. W przypadku Hoppera mamy do czynienia z dźwiękami, których próżno szukać we wcześniejszych formacjach z tego miasta.

Cztery, niemal wyłącznie instrumentalne utwory oparte na zdyscyplinowanej, rytualnej pracy sekcji rytmicznej, niosą ze sobą sporo transu, nieco improwizacji a przede wszystkim dużą dawkę mrocznego, hipnotycznego nastroju. Gitarowe repetytywne frazy pływają w oparach ambientu, dronów i onirycznych partii trąbki, ale, co przyjemnie zaskakuje, są zarazem nośnikiem wyraźnych melodii. Całość zarejestrowana na żywo, co wyraźnie słychać w naturalnym, ciepłym brzmieniu. Zespół będzie promował swą pierwszą płytę “Hopper” wydaną w listopadzie 2019 na CD przez Gusstaff Records i na LP przez Don’t Sit On My Vinyl!.

“Muzyka (nie)potrzebna” nowy cykl koncertów i wydarzeń (od stycznia 2020), które wspólnie organizują BWA Zielona Góra i zielonogórska wytwórnia płytowa Gusstaff Records. Słowo “nowy” odnosi się tylko do nazwy i pewnego “uporządkowania” i cykliczności tychże koncertów, bo artyści Gusstaff Records przecież niejednokrotnie byli gośćmi BWA.

W ramach tego cyklu raz w miesiącu w sali zielonogórskiego BWA odbędzie się specjalny koncert, traktowany właściwie jak wernisaż, często będą to koncerty premierowe nowych wydawnictw, czasem będzie to jeden wykonawca (artysta lub zespół) a czasem zaprosimy na dłuższy wieczór z dwoma koncertami.  Przed i po koncercie można posłuchać płyt granych przez wujka Gusstaffa w ramach jego DJ setu, zakupić płyty, porozmawiać z muzykami…

(czwartek) 30.01.2020, godz.19.00, BWA Zielona Góra, Zielona Góra, ul. Fabryczna 14, bilety: wstęp wolny