Biuro Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zielonej Górze organizuje kampanię „Przeciw pijanym kierowcom”. W ramach tej społecznej akcji można zobaczyć na deptaku specjalną wystawę edukacyjno-informacyjną poświęconą temu problemowi.

Wystawę zobaczymy od 17 do 31 sierpnia przed ratuszem. To nie tylko ważne materiały informacyjne. Ekspozycja przypomni również historię niepełnosprawnego Michała Mordowskiego, który walcząc o bezpieczeństwo na drogach sam zginął potrącony przez pijanego kierowcę. Statystyki są przerażające! Polacy piją coraz więcej, co niestety przekłada się na wzrost liczby pijanych kierowców. Wzrasta też liczba wypadków, ofiar śmiertelnych i rannych.

– Dla wielu osób wypadek oznaczał koniec dotychczasowego życia – i dotyczy to zarówno ofiar jak i sprawców – mówi Izabela Lubieniecka, specjalistka z Biura Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom MOPS. – Wystawa prezentuje wiadomości na temat wpływu alkoholu i narkotyków na kierowcę, fakty i mity związane z piciem, konsekwencje karne dla siadających za kierownicą pod wpływem alkoholu i narkotyków, mówi o odpowiedzialności świadków itp.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Zielona Góra Janusz Kubicki

Materiały MOPS w Zielonej Górze
Materiały MOPS w Zielonej Górze
(rk)-WZG