Warto pamiętać, że w autobusach komunikacji miejskiej w Zielonej Górze zainstalowane są kamery. Monitoring działa i dzięki niemu można obiektywnie ocenić zdarzenia, czy zachowania, które mają miejsce zarówno w pojeździe jak i na drodze.

– Zapisy z monitoringu bardzo nam pomagają. W zarejestrowanych sytuacjach spornych i niebezpiecznych przekazujemy materiał policji – mówi Barbara Langner dyrektor MZK w Zielonej Górze. Policja podejmuje odpowiednie kroki, o ile zachodzi podejrzenie popełnienia wykroczenia lub przestępstwa.

Pod czujnym okiem MZK

Warto pamiętać, że w autobusach komunikacji miejskiej w Zielonej Górze zainstalowane są kamery. Monitoring działa i dzięki niemu można obiektywnie ocenić zdarzenia, czy zachowania, które mają miejsce zarówno w pojeździe jak i na drodze.- Zapisy z monitoringu bardzo nam pomagają. W zarejestrowanych sytuacjach spornych i niebezpiecznych przekazujemy materiał policji – mówi Barbara Langner dyrektor MZK w Zielonej Górze. Policja podejmuje odpowiednie kroki, o ile zachodzi podejrzenie popełnienia wykroczenia lub przestępstwa.Kierowcy miejskiego zakładu komunikacji przyznają, że bardzo często są świadkami niebezpiecznych zdarzeń i sytuacji na drodze. Niestety sporo uczestników ruchu zachowuje się nieodpowiedzialnie i nierozważnie. Bardzo ważny jest także fakt, że monitoring ograniczył akty wandalizmu i chuligańskie zachowanie w autobusach dzięki czemu w Zielonej Górze podróżuje się bezpieczniej.

Opublikowany przez Miasto Zielona Góra Poniedziałek, 8 czerwca 2020

Kierowcy miejskiego zakładu komunikacji przyznają, że bardzo często są świadkami niebezpiecznych zdarzeń i sytuacji na drodze. Niestety sporo uczestników ruchu zachowuje się nieodpowiedzialnie i nierozważnie. Bardzo ważny jest także fakt, że monitoring ograniczył akty wandalizmu i chuligańskie zachowanie w autobusach dzięki czemu w Zielonej Górze podróżuje się bezpieczniej.

fot. Piotr Jędzura ŁZ

DG - WZG