Pogromcy Bazgrołów wracają! Tym razem będą walczyć z hejterskimi napisami, które od wielu miesięcy „zdobią” Trasę Północną. Początek akcji w sobotę (27.06) o godz. 12.00.

Jak mówi radny Paweł Wysocki (Zielona Razem), szef Pogromców, na ekranach dźwiękochłonnych przy Trasie Północnej na wysokości ul. Sobkowiaka widnieją hejterskie, rasistowskie i faszystowskie hasła. – Odmrażamy działalność po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, żeby powiedzieć dość! – tłumaczy P. Wysocki. – Takie bazgroły to wstyd dla miasta. Wspólnie zmyjemy je specjalnym płynem do czyszczenia szkła, metalu i plastiku. Na miejscu będziemy mieć rękawiczki, szczotki i gąbki. Dla uczestników akcji mamy stylowe „pogromcowe”, czarne kominy, które posłużą za maseczki. Zapraszamy wszystkich na akcję!

fot. Facebook Pogromców Bazgrołów
fot. Facebook Pogromców Bazgrołów

Akcja jest realizowana przy pomocy finansowej Miasta Zielona Góra. Uwaga, odbędzie się przy zachowaniu wszystkich zasad związanych z pandemią koronawirusa.

Na tym nie skończą się tegoroczne inicjatywy Pogromców Bazgrołów. Zamierzają jeszcze między innymi wyczyścić z bazgrołów ryneczek po Topolami i pałacyk przy ul. Lisowskiego. Na 700-lecie Zielonej Góry z kolei pod filarami przy Centrum Przesiadkowym przy ul. Bema powstanie specjalny mural.

(rk)-WZG