Czy festiwal Pol’and’Rock w Kostrzynie nad Odrą dojdzie do skutku czy – podobnie jak większość europejskich dużych festiwali  – zostanie odwołany? Taka groźba jest niestety bardzo realna.

W dobie epidemii koronawirusa należy się liczyć z tym, że impreza z uwagi na duże ryzyko nie dojdzie do skutku. Liczą się z tym także organizatorzy. Jurek Owsiak – szef fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – był gościem Radia Index. Owsiak mówi wprost: Czekamy w blokach startowych, ale organizacja festiwalu w tym roku będzie szalenie trudna.

“Myślimy o festiwalu poważnie, ale jesteśmy ludźmi stojącymi twardo na ziemi. Są duże festiwalu, które są teraz odwoływane. Czekamy w blokach startowych, ale realnie jest to coraz trudniejsze”Jurek Owsiak.

Owsiak dodaje, że już w kwietniu należy rozpocząć przygotowania do festiwalu. – Musimy już teraz zacząć działać, by zdążyć – mówi Owsiak.

“To już jest ten czas, kiedy powinniśmy składać wszystkie dokumenty. Mówimy o tym otwartym tekstem: Nie wiemy, co może być. Jesteśmy przygotowani, ale wiemy, że lipiec i sierpień to czas, w którym wszystkie europejskie festiwale będą odwołane” – Jurek Owsiak.
Festiwal Poll and’Rock ma się odbyć 30 lipca i 1 sierpnia. To 26. edycja tej imprezy.
Maciej Noskowicz - Radio Index