Lubuscy policjanci sprawdzają obiekty handlowe, środki transportu, lokale gastronomiczne, a od wczoraj w związku z wejściem w życie nowych przepisów, także siłownie. Sprawdzają czy właściciele stosują się do nakazów, które obowiązują od 28 grudnia. Podczas kontroli policjanci zastali działającą siłownię – na właściciela sporządzony zostanie wniosek o ukaranie oraz powiadomiono Państwową Inspekcję Sanitarną.

Od 28 grudnia obowiązują dodatkowe ograniczenia związane z pandemią koronawirusa, między innymi zamknięte zostały sklepy w galeriach handlowych oraz kluby fitness i siłownie. Zielonogórscy policjanci od kilku miesięcy kontrolują placówki handlowe, środki transportu, dworce, przystanki czy stacje paliw, sprawdzając czy przestrzegane są przepisy dotyczące liczby osób, zachowania dystansu oraz obowiązku zakrywania ust i nosa.  Należy pamiętać, że w placówkach handlowych, na targu lub poczcie obowiązują limity klientów.

Od poniedziałku (28 grudnia) sprawdzane są także siłownie i kluby fitness. Podczas kontroli, w jednej z siłowni oprócz właściciela funkcjonariusze zastali kilka ćwiczących osób. Właściciel lokalu nie zastosował się do nowych przepisów o całkowitym zawieszeniu działalności takich obiektów. W tej sytuacji wobec niego zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu oraz powiadomiono Państwową Inspekcję Sanitarną.

Przypominamy, że należy stosować się do nowych ograniczeń – to wspólna odpowiedzialność za zdrowie nasze i naszych bliskich.

Link do obowiązujących obostrzeń: Aktualne zasady i ograniczenia

 

Podinspektor Małgorzata Barska - Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze