W czasie zagrożenia koronawirusem policja pracuje normalnie. Nadal są organizowane patrole prewencji czy ruchu drogowego. Dodatkowe zadania funkcjonariuszy to przede wszystkim kontakt z osobami w kwarantannie. Nie jest to oczywiście kontakt w cztery oczy, ale telefoniczny.

Policjanci nie odwiedzają też nikogo w domach. Apelują więc, by uważać na oszustów.

“Nie ma takiej możliwości, żeby ktokolwiek się powoływał na policjantów i próbował wchodzić do domów, próbował w jakikolwiek sposób zdobyć pieniądze. Oszuści mimo tego, że jest sytuacja, jaka jest, wciąż działają. Ostrzegamy państwa przed nimi, przed wszystkimi, którzy próbują wejść do naszych mieszkań. Jeżeli ktokolwiek próbuje wejść do państwa mieszkania, nie macie obowiązku go wpuszczać. A już na pewno musicie być ostrożni, jeżeli te osoby mają jakieś „niesamowite” oferty dla was, jeżeli oferują na przykład jakąś terapię na koronawirusa, bo i takie mamy informacje z Polski. Jest to wszystko nieprawda”Małgorzata Barska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Policyjnych interwencji jest teraz mniej, ale to nie oznacza, że funkcjonariusze mają wolne. Proszą więc, aby nie utrudniać im zadań.

“Jeżeli ktokolwiek z państwa ma kontakt z patrolem policji, a jest taka sytuacja, że wrócił z zagranicy albo podejrzewa, że miał kontakt z osobą zarażoną lub że sam ma takie objawy – bardzo prosimy o to, żeby najpierw o tym powiedzieć policjantom. Nie narażajcie państwo policjantów, innych służb, swoich bliskich. To jest informacja, która powinna być udzielona pierwsza. Po to, żeby we właściwy sposób zareagować”Małgorzata Barska. 

 

Aby złożyć zawiadomienie o wykroczeniu czy przestępstwie, można to zrobić e-mailem. Z policją możemy też skontaktować się telefonicznie.

W ostatnim czasie policja zatrzymała sprawcę rozboju oraz osobę, która próbowała ukraść towar w sklepie. W Sulechowie doszło z kolei do kradzieży rozbójniczej. Jej sprawca został zatrzymany przez dzielnicowych po pościgu.

Aleksandra Pietruszewska - Radio Index