Zielonogórscy policjanci proszą kierujących o ostrożność na drogach i zachowanie szczególnej uwagi w rejonach przejść dla pieszych, a także zwrócenie uwagi na wszystkich użytkowników dróg. Wczoraj w Zielonej Górze mieliśmy kolejny wypadek z udziałem motocyklisty.

Każdego dnia zielonogórscy policjanci wzywani są do kilkunastu zdarzeń drogowych. Nie ma tygodnia bez zdarzenia z udziałem pieszego, rowerzysty czy motocyklisty. Tych zdarzeń można by uniknąć gdyby kierujący samochodami byli skoncentrowani i zachowali szczególną ostrożność podczas wykonywanych manewrów.  Ale również piesi i rowerzyści mają obowiązek zachowania ostrożności podczas przechodzenia czy przejazdu przez jezdnię.

Wczoraj (07.07) na Szosie Kisielińskiej doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem motocyklisty. Młody kierowca kierujący Mercedesem nie sprawdził w lusterku czy bezpiecznie może zmienić pas i zajechał drogę motocykliście. Ten chcąc uniknąć zderzenia z samochodem odbił w lewo i uderzył w krawężnik, a następnie niestety przewrócił się. Załoga karetki pogotowia odwiozła poszkodowanego do szpitala.

Również wczoraj na ścieżce rowerowej biegnącej ulicą Zjednoczenia dwa razy kierujący samochodami nie ustąpili pierwszeństwa – rowerzyście i młodej osobie jadącej hulajnogą. Na szczęście obrażenia poszkodowanych nie były bardzo poważne. Obydwaj kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 300 zł.

Oprócz tych zdarzeń policjanci wzywani byli jeszcze do 8 innych kolizji. Częstą przyczyną zdarzeń drogowych jest dekoncentracja i pośpiech oraz niezwracanie należytej uwagi na innych uczestników ruchu i wymuszanie pierwszeństwa.

Prosimy wszystkich kierujących o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków oraz szacunek dla innych uczestników ruchu. Zwróćmy uwagę także na oślepiające słońce, które może utrudniać widoczność i koncentrację. Szczególną ostrożność zachowajmy w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych, a jeśli z jakiegoś względu mamy utrudnioną widoczność, zdejmijmy nogę z gazu. Pamiętajmy również o tym aby szczególnie w godzinach szczytu, dostosować prędkość do natężenia ruchu na drodze. Nie starajmy się za wszelką cenę wyprzedzać kolejnych aut, bo w ten sposób możemy zaoszczędzić zaledwie kilka sekund, a poprzez gwałtowne manewry stwarzamy niebezpieczeństwo nie tylko dla siebie, ale także  innych.

materiały: KMP Zielona Góra