W miniony weekend oprócz zadań związanych z Winobraniem 2020 zielonogórscy policjanci zabezpieczali również trzy duże imprezy sportowe. Wszystko przebiegło sprawnie i bez zakłóceń ładu i porządku.

Winobranie jak co roku nakłada na zielonogórskich policjantów szczególne zadania. Miniony właśnie pierwszy Dni  Zielonej Góry obfitował również w dodatkowe ważne służby – zabezpieczenia trzech dużych sportowych imprez.

W piątek 4 września policjanci ruchu drogowego z zielonogórskiej KMP zabezpieczali trasę Wyścigu Kolarskiego Bałtyk-Karkonosze Tour 2020 weekend. Zawodnicy przejeżdżali między innymi przez Babimost i Kargową, część trasy wyścigu przebiegała bowiem drogami zielonogórskiego powiatu.

W sobotę 5 września wieczorem policjanci z pomocą strażaków i żołnierzy zabezpieczali na ulicach Zielonej Bieg Bachusa. Wieczorny bieg podczas winobrania jest tradycyjną imprezą sportową Dni Zielonej Góry.

W niedzielę 6 września wieczorem kolejne zabezpieczenie sportowej imprezy to mecz żużlowy pomiędzy Falubazem Zielona Góra a Unią Leszno. Zielonogórskich policjantów wspomagali koledzy z SPPP KWP Gorzów Wlkp. Mecz przebiegł spokojnie, policjanci nie zanotowali żadnych niepokojących incydentów i zakłóceń porządku.

materiały: KMP Zielona Góra