W czwartek (6.08) o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie online z laureatami V. polskiej edycji międzynarodowego konkursu CanSats in Europe. Transmisję z wydarzenia znajdziemy na profilu Centrum Keplera.

Michał Biliński, Krzysztof Goliński, Kuba Niedziela i Jędrzej Stasik to uczniowie i absolwenci trzech zielonogórskich Liceów Ogólnokształcących – nr I, III i IV. We wrześniu  2019 r. pod skrzydłami Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus, zostali członkami zespołu CAN can FLY. Wystartował w V. edycji  międzynarodowego konkursu CanSats in Europe. W Polsce organizuje go Esero Polska. Zespół z udziałem młodych zielonogórzan zaprojektował i zbudował minisatelitę wielkości puszki po napoju o objętości 330 ml, który zrzucony z dużej wysokości miał zgromadzić dane naukowe i pozwolić na zrealizowanie dwóch konkursowych misji.

Obraz może zawierać: 1 osoba, dziecko, tabela i w budynku
fot. Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus

Nasza ekipa przygotowała trzy raporty techniczne i zakwalifikowała się do finałowych zrzutów wraz z dziesięcioma drużynami z całej Polski. Uczestnicy, pozyskując niezbędne dane, przygotowali najważniejszą prezentację, podsumowującą dziesięć miesięcy pracy.

27 lipca zespół uczniów przedstawił online finałową prezentację przed jury! No i mamy sukces! Drużyna CAN can FLY zajęła 3 miejsce w finale V. polskiej edycji konkursu.

Każdy może się dowiedzieć jak wyglądała droga od pomysłu do realizacji minisatelity i poznać członków zespołu. Mile widziane są pytania, te wystarczy przesłać w wiadomości prywatnej. Transmisja ze spotkania będzie wyświetlana na żywo na profilu Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus.

Obraz może zawierać: tekst „CENTRUM KEPLERA”
fot. Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus

Link do wydarzenia:

Rozmowa z członkami zespołu CANcanFLY – Spotkanie online

Obraz może zawierać: tekst „Competition Polish Cansa Cவ Edtrioo 200 200 CANcanFly Eation Consot.compotition Competition Polish ROZMOWA z CZŁONKAMI ZESPOŁU CANcanFLY Spotkanie z laureatami polskiej edycji międzynarodowego konkursu CanSats in Europe potkanie online 06.08.2020 godz. 18:00”

(rk)-WZG