Mijają dwa lata, odkąd Akademia BUDO i Rozwoju Osobowości – ABiRO rozpoczęła swoją działalność.

Klub podsumował ostatnie miesiące aktywności. Obecnie w ABiRO trenują 22 osoby. Nad całością pieczę sprawuje sensei Dariusz Hejduk. Pierwszy rok działalności – 2019 – zakończył się zdobyciem 74 medali (26 złotych, 21 srebrnych, 27 brązowych), gdzie do najważniejszych należały te zdobyte w mistrzostwach świata dzieci w karate tradycyjnym w Brnie – srebro i dwa brązowe, a także brąz wywalczony w Stuttgarcie podczas Pucharu Świata dzieci w karate fudokan. Przedstawiciele ABiRO sięgali także po sukcesy na krajowym podwórku.

Miniony rok był jeszcze lepszy i to mimo pandemii. Akademia łącznie zdobyła 184 medale (69 złotych, 39 srebrnych, 76 brązowych). W klubie szczególnie cenią te zdobyte w mistrzostwach kraju w Baranowie. Tam zielonogórzanie stawali aż dziesięciokrotnie na podium (4 złote, 2 srebrne i 4 brązowe medale). Z Wrocławia, gdzie rozgrywano zmagania w ramach Pucharu Polski Akademia przywiozła 27 medali (7 złotych, 7 srebrnych i 13 brązowych).

W minionym roku klub brał też po raz pierwszy udział w prestiżowym turnieju Traditional Karate Games, który składa się z trzech edycji rozgrywanych w różnych miastach w Polsce. Każda edycja, oprócz zdobytych medali, wiąże się z przyznawaniem punktów za zdobycie miejsca i punktów w klasyfikacji generalnej. Klub wywalczył w sumie 69 „krążków”.

Plany na ten rok? Jeśli sytuacja epidemiczna pozwoli, wyjazd na mistrzostwa świata do Brazylii.

oprac. (mk) ŁZ