Prezes Wojciech Domagała skomentował w Rozmowie na 96 FM ruchy transferowe RM Solar Falubazu. Dlaczego Matej Žagar? Dlaczego Max Fricke? A dlaczego nie Martin Vaculik, który zdecydował się wrócić do Gorzowa? To pytania, zadane dziś w Radiu Index sternikowi klubu.

Domagała powiedział, że sporo było w ostatnim czasie złośliwości pod adresem klubu.

Są rozpowszechniane informacje o problemach finansowych klubów, o tym, że klub nie potrafi się dogadać z zawodnikami. Natomiast rozmawialiśmy ze wszystkimi zawodnikami, którym kończyły się umowy. Najszybciej porozumieliśmy się z Matejem Žagarem. On powiedział, czego oczekuje, my powiedzieliśmy, czego oczekujemy i szybko doszliśmy do porozumienia. Temat Maxa Fricke’a pojawił się z naszych relacji z Rohanem Tungatem. Oni są bardzo dobrymi kolegamiWojciech Domagała. 

Samego Tungate’a, przymierzanego do Falubazu jednak w przyszłym sezonie nie będzie. A dlaczego nie będzie Vaculika? Prezes klubu stwierdził, że to nie finanse były czynnikiem decydującym.

Martin Vaculik dostał od nas godną, dobrą ofertę, co sam wielokrotnie przyznawał. Sam jednak też przyznał, że chce zmienić klimat z uwagi na jego przyjaźń z Bartkiem Zmarzlikiem. To wielokrotnie nam podkreślał i mówił o tym również w mediach. To była jego decyzja – Wojciech Domagała.


 

MK - Radio Index