– Spotkajmy się, jestem gotowy choćby jutro usiąść do rozmów – mówił w audycji Prezydent na 96 FM Janusz Kubicki. Adresatem tych słów jest marszałek województwa Elżbieta Polak.

Szpital Uniwersytecki był przedmiotem sporu podczas wtorkowej sesji rady miasta. Do tematu odniósł się słuchacz, który napisał:

“Szanowni państwo mnie nie interesuje konflikt. Interesuje mnie liczba łóżek, liczba lekarzy i jakość leczenia. Leżałem tydzień w szpitalu i naprawdę są inne problemy niż przepychanki (…) Proszę pana prezydenta i panią marszałek, myślcie o naszym i swoim zdrowiu. Zdrowiu naszych dzieci i wnucząt”słuchacz Bogusław.

Janusz Kubicki wyraził chęć spotkania się z władzami województwa.

“Proszę o wyznaczenie godziny. Ja nie potrzebuję do tego konferencji prasowej. Oficjalnie, chciałbym, prosiłbym, proszę o spotkanie z zarządem województwa, abyśmy wyjaśnili sobie te problemy, które są na linii komunikacji. Wojna nie będzie nikomu służyła”Janusz Kubicki.

Gospodarz miasta stwierdził, że warto rozmawiać w cztery oczy, a nie za pośrednictwem konferencji prasowych.

“Różnica pomiędzy miastem, a województwem polega na tym, że ja jednoosobowo podejmuję decyzje, a tam musi być większość zarządu. Mam nadzieję i proszę zarząd województwa, abyśmy się spotkali jak najszybciej, abyśmy porozmawiali, żebyśmy nie zwoływali konferencji prasowych, bo to nie ma najmniejszego sensu. Spotkajmy, rozmawiajmy. Konferencje nic nie budują”Janusz Kubicki.
Prezydent prośbę o spotkanie określił mianem pilnej.

Prezydent na 96 FM 26-02

💥 PREZYDENT APELUJE DO MARSZAŁEK Lubuskie: – Chętnie się spotkam z całym zarządem województwa, żebyśmy sobie wszystko wyjaśnili – mówił na antenie Radio Index 96 fm Janusz Kubicki, prezydent Miasto Zielona Góra. 🎦⬇️

Opublikowany przez Radio Index 96 fm Środa, 26 lutego 2020

MK - Radio Index