Kamerzyści, fotografowie, cukiernicy, animatorzy, DJ-e – co ich łączy? To, że wszyscy zarabiają m.in. na weselach, a zatem teraz nie zarabiają. Przedstawiciele branży eventowej mówią wprost: – nasza sytuacja jest dramatyczna!

Tym, którzy bawią ludzi na weselach obecnie nie jest do śmiechu i stąd pomysł na protest. Pokojowy protest, na którym odczytane zostały postulaty kierowane pod adresem rządu. Przedstawiciele branży weselnej spotkali się przed Biurem Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości w Zielonej Górze.

Chcemy konkretnych informacji, kiedy może uczciwie zacząć pracować. Dla mnie to oznacza brak pieniędzy. Dziś ja żyję tylko z zaliczek i z tego miejsca dziękuję za pomoc parom młodym. Pomagają nam pary młode, a nie rząd – DJ Mateusz Przysucha.

DJ-om nie udało się złożyć postulatów kierowanych do rządu. Biuro zarządu partii było zamknięte. Branża weselna oczekuje działań do połowy lutego. Jakich? O tym m.in. Mateusz Rudyk, znany jako DJ Hektor.

Moim głównym postulatem jest jakaś prognoza, na razie słyszymy tylko: “nie” i “kategorycznie nie”. Tak samo było w 2020 roku. Wiele młodych par nie zrezygnowałoby z wesel, gdyby była informacja: “poczekajcie” – DJ Hektor. 

Podobne protesty odbyły się także w innych miastach w Polsce.

Materiał wideo: Katarzyna Mayer Bzowa, Tomasz Noskowicz.

MK - Radio Index