Dzisiaj (30.10) o godz. 16.00 planowana jest druga edycja Ostrej Jazdy pod hasłem: „PiS na wstecznym – my do przodu!” To samochodowa manifestacja kobiet i solidaryzujących się z nimi mężczyzn przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który praktycznie zakazał aborcji. –  Ten pokojowy protest ma łączyć, a nie dzielić ludzi – mówi radny Grzegorz Hryniewicz (Zielona Razem). –  Wspólnie walczymy o prawa kobiet, bez względu na wyznanie, orientację seksualną i poglądy polityczne.

Kolumna samochodów wystartuje z parkingów pod Tesco, przy ul. Energetyków, koło Palmiarni i przy Uniwersytecie Zielonogórskim, al. Wojska Polskiego.

Organizatorzy planują wyruszyć z różnych miejsc, aby połączyć się i przejechać wspólnie trasą wokół Zielonej Góry. Trasa: Aleja Wojska Polskiego, rondo PCK, Zjednoczenia, Herberta, Dworcowa, Bema, Staszica, Waryńskiego, Lwowska, Wrocławska, Konstytucji 3 Maja, Długa, Łużycka, rondo JP2, Wyszyńskiego, Aleja Wojska Polskiego.

– Trzeba chronić kobiety – przekonuje Grzegorz Hryniewicz. – To atak na kolejną grupę społeczną po nauczycielach, lekarzach, sędziach i osobach niepełnosprawnych – wylicza. Chcemy łączyć, a nie dzielić. Kobiety powinny zdecydować same, czy urodzić dziecko bez rąk, nóg i z wadą serca. Tym bardziej, że zwykle kiedy zdecydują się na ten odważny krok, same zostają ze swoim cierpieniem. Walczymy o równość i demokrację i nie boimy się gróźb ze strony władzy, która zapowiada aresztowania organizatorów protestu – zaznacza. – Jestem przeciwny manifestacjom w kościołach i przed kuriami – dodaje.

Radny G. Hryniewicz rozda 1000 wlepek na samochody, osobom uczestniczącym w dzisiejszej drugiej edycji ostrej jazdy.

Jeśli ktoś nie ma samochodu to nie szkodzi! Może przecież pojechać na motorze, rowerze, rolkach lub deskorolce.

Wydarzenie organizują Instytut Równości i Wspólna Zielona Góra-Wspólne Lubuskie.

– Chcemy realnej zmiany i nie odpuścimy dopóki za wszystko obecna władza nie zapłaci. Dlatego ostra jazda i do przodu. A do pewnego człowieka małego (nie tylko z postury) mamy tylko jedno do powiedzenia ******** ******** Co się pod tym kryje przekonacie się na ostrej jeździe – napisali organizatorzy.

Obraz może zawierać: tekst „PiS na Wstecznym my do przodu! STRAJK KOBIET piątek godz. 16:00 BLOKADA spotykamy się na parkingach: parking pod Tesco, ul. Energetyków -parking koło Palmiarni -parking przy Uniwersytecie Zielonogórskim ul. Wojska Polskiego samochodami, rowerami, deskorolkami, motorami jak tylko chcecie”

(rk)-WZG