W Zielonej Górze odbędzie się finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Starcie najlepszych juniorów zaplanowano 9 września.

To zmagania z przeszło 50-letnią historią, których jednak dawno w Zielonej Górze nie widziano. Po raz ostatni najzdolniejsi polscy młodzieżowcy o prymat na naszym torze walczyli… 31 lat temu. Wówczas status młodych zdolnych dzierżyli tacy żużlowcy jak Piotr Świst, Jarosław Szymkowiak, czy Tomasz Gollob – tak też wyglądało przed laty podium ostatniego finału w Zielonej Górze.

Zawody są  nagrodą za triumf w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów, a Falubaz przed rokiem triumfował w Grudziądzu. Młode „Myszy” wyprzedziły wówczas juniorów Włókniarza Częstochowa i gorzowskiej Stali. Istotne role powinni odgrywać też podczas wrześniowego finału. Norbert Krakowiak jest czołowym juniorem PGE Ekstraligi, a młodzieżowe konfrontacje w lidze rozstrzyga na korzyść wspólnie zarówno z Damianem Pawliczakiem i Mateuszem Tonderem. Przed rokiem po tytuł sięgnął Jakub Miśkowiak.

(mk)- ŁZ