W ten sposób maseczki ochronne jeszcze nie były rozdawane! Radni Zielonej Razem: Robert Górski – lekarz, Filip Czeszyk – tancerz i Rafał Kasza – sportowiec, wsiedli na rowery i dostarczyli zielonogórskim seniorom, nowy, obowiązkowy element garderoby. Rozeszło się 800 sztuk maseczek, które radni pozyskali od prezydenta Janusza Kubickiego.

Od dzisiaj (16.04) musimy zakrywać twarz, usta i nos. Ten obowiązek nałożony przez rząd jest częścią strategii zatrzymywania epidemii koronawirusa. Radni Zielonej Razem jeździli po Zielonej Górze, od 10.00 do 12.00, kiedy to najstarsi mieszkańcy najczęściej robią zakupy.

fot. Piotr Jędzura ŁZ

– Do przewozu maseczek użyliśmy dwóch rowerów cargo – mówi Robert Górski. – Maseczki rozdaliśmy mieszkańcom, którzy stali w kolejkach pod marketami, placówkami pocztowymi, sklepami i bankami. Dzięki uprzejmości kierowców MZK, którzy zgodzili się chwilę poczekać, weszliśmy również do autobusów, które zatrzymywały się na przystankach.

Najwięcej maseczek rozeszło się wokół ratusza i na ul. Bohaterów Westerplatte. Cała akcja trwała niecałe 2 godziny.

fot. Piotr Jędzura ŁZ

Rafał Kasza bardzo dobrze ocenia akcję. – Pogoda była fajna, słoneczna, a mieszkańcy sympatyczni i wdzięczni za prezent – podkreśla. – Część z nich miało już maseczkę, ale jednorazową. Zielonogórzanie nie kryli zaskoczenia, kiedy dowiedzieli się, że nasze maseczki są wielokrotnego użytku i bez najmniejszego problemu można je wyprać. Cieszę się, że z Robertem i Filipem połączyliśmy siły i wzięliśmy udział w tej potrzebnej inicjatywie.

Filip Czeszyk dodaje: Cieszę się, że dołożyłem małą cegiełkę do tej akcji.

fot. Piotr Jędzura ŁZ