Gratuluję! „Zostaliście nieszczęśliwymi posiadaczami dwóch, nowych urządzeń fiskalnych ON-LINE”. Tak na pożegnanie – rzekł nasz serwisant – pisze na swoim facebooku Rafał Kasza – zielonogórski radny.

Obraz może zawierać: Rafał Kasza, zbliżenieGratuluję! „Zostaliście nieszczęśliwymi posiadaczami dwóch, nowych urządzeń fiskalnych ON-LINE”. Tak na pożegnanie – rzekł nasz serwisant. Jako lokal gastronomiczno-rozrywkowy Czar PRL-u (rodzinny biznes) mieliśmy do wyboru zapłacić czynsz za lokal, rachunki za prąd, gaz i wodę lub zakupić dwa nowe urządzenia fiskalne ON-LINE. Niestety,musieliśmy wybrać drugą opcję i pomimo tego, że jesteśmy zamknięci od ponad dwóch miesięcy nasz kochany rząd wprowadza ustawę, która nakazuje wymianę urządzeń fiskalnych na nowe ON-LINE w całej branży HORECA (sektor hotelarski oraz gastronomiczny) do końca 2020 roku.

W naszym przypadku optymalny zakup potrzebnych urządzeń to ponad 5 tysięcy złotych. Wszystkie pieniądze, które zarobiliśmy ostatnio na świątecznych cateringach musimy oddać na zakup tych właśnie dwóch urządzeń i mało tego, jeszcze dopłacić… Działające, aktualne urządzenia idą na żyletki. To jest niewiarygodne jak można dwóm najbardziej dotkniętych pandemią branżom dowalać tak na koniec roku!

Oczywiście do sejmu trafił projekt ustawy opóźniającej termin obowiązkowej wymiany kasy rejestrującej na kasę online o 12 miesięcy. Aż do końca 2021 roku kas starego typu mogłyby używać branże, które zgodnie z obecnymi przepisami muszą do końca 2020 roku zakupić nowe urządzenia.

9 grudnia br. do Sejmu wpłynął poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług, który zakłada odsunięcie w czasie terminu wprowadzenia obowiązku stosowania kas fiskalnych online dla wybranych grup podatników, ale już dzisiaj wiemy, że nasi rządzący nad nim się nie pochylili, bo czasu nie starczyło. W końcu święta i nowy rok, ale jeśli tyle wytrzymaliśmy jako gastronomia czy hotelarstwo, to wytrzymamy jeszcze kilka miesięcy.

Szczęśliwego Nowego przedsiębiorcy!
PS
Przypominam w styczniu nowe podatki i opłata koncesyjna za alkohol.
facebook Rafał Kasza