W bogatym programie Winobrania spośród wielu atrakcji nie może zabraknąć akcentu artystycznego i lokalnych wystawców. W tym roku na deptaku mamy trzy strefy rękodzielnicze, które warto odwiedzić. Kolorowo, ciekawie, smacznie! Talentu i pomysłów naszym wystawcom nie brakuje.

fot. Igor Skrzyczewski UM

Pierwsza strefa lokalnych twórców umiejscowiona jest przy ul. Dr Pieniężnego obok Muzeum Ziemi Lubuskiej.  Znajduje się tam 6 stoisk rękodzielniczych. Są to nasi lokalni artyści związani z Lubuskim Stowarzyszeniem Rękodzieła Ludowego z siedzibą w Ochli oraz z grupą rękodzielniczą Babie Lato działającą przy Zielonogórskim Domu Kultury.

– Nasi rękodzielnicy, artyści prezentują piękne prace. Warto odwiedzić te stoiska – podkreśla Agata Miedzińska dyrektor Zielonogórskiego Domu Kultury.

fot. Igor Skrzyczewski UM

– Na Placu Wielkopolskim usytuowana jest druga strefa tak zwana strefa produktu regionalnego.  Znajdziemy tam 10 wystawców związanych z naszym regionem. Prezentowane są tam produkty z różnych dziedzin, zarówno rękodzielnicze jak i wyroby spożywcze w postaci zdrowych i smacznych miodów, wędlin czy olejów. W tym miejscu odbywaj się także warsztaty oraz spotkać możemy maskotkę misia, która zachęca do zakupu produktów regionalnych – mówi Zdzisław Strach prezes Centrum Biznesu współorganizator Winobrania.

Trzecia strefa znajduje się przy ul. Kupieckiej. Tam prezentują się rękodzielnicy, którzy przyjechali z rozmaitymi produktami z całej Polski.

fot. Igor Skrzyczewski UM