Szykują się dodatkowe prace remontowe przy ulicy Energetyków. Miasto między innymi przedłuży ścieżkę rowerową w tym miejscu.

Jak nas poinformował Krzysztof Jarosz, kierownik biura budowy dróg w Departamencie Zarządzania Drogami w magistracie pomiędzy zjazdem do marketu Tesco a rondem przy ul. Batorego zostanie wydzielony dodatkowy, trzeci pas włączania do ruchu z marketu na ul. Energetyków i wyłączenia z ruchu z ulicy Energetyków w Batorego. Ma to pomóc rozładować korki. Poszerzona zostanie budowana ścieżka rowerowa w kierunku zjazdu na osiedle (za marketem). W ramach tej inwestycji przewiduje się wymianę krawężników betonowych i chodnika, jak również wykonanie nowej nawierzchni jezdni w obrębie skrzyżowania z ulicą Elektronową. Zamontowane zostaną nowe wpusty uliczne.

fot. Rafał Krzymiński ŁZ
fot. Rafał Krzymiński ŁZ

– Prace na Energetyków przebiegają zgodnie z harmonogramem i zakończą się w tym roku- dodaje Krzysztof Staniszewski, zastępca dyrektora Departamentu Zarządzania Drogami. – Jeżeli chodzi o nowy zakres robót, to jezdnia dostanie nową nawierzchnię w tym roku, chodniki wykonamy w przyszłym – uściśla.

Przypomnijmy. Dzięki zmianom na skrzyżowaniu ulic Energetyków i Elektronowej kierowcom będzie łatwiej skręcić do centrum handlowego. Ulica Energetyków jest poszerzana o dodatkowe pasy ruchu dla bezpieczeństwa pieszych i kierowców. Na wspomnianym skrzyżowaniu Energetyków i Elektronowej wydzielono lewoskręt w ul. Elektronową.

fot. Rafał Krzymiński ŁZ
fot. Rafał Krzymiński ŁZ

W ramach inwestycji wykonana będzie kanalizacja deszczowa i usunięte kolizje z uzbrojeniem, a na jezdni położony asfalt. Teren odwodniono i cześć drzew wycięto. Inwestycję współfinansuje Tesco. Na czas trwania robót miasto wprowadziło nową organizację ruchu.

fot. Rafał Krzymiński ŁZ
fot. Rafał Krzymiński ŁZ

Wykonawcą remontu jest Przedsiębiorstwo Drogowe Bud-Dróg z Kożuchowa. Koszt zadania zamknie się w kwocie 1 mln 67 tys. zł.

fot. Rafał Krzymiński ŁZ
fot. Rafał Krzymiński ŁZ
(rk)-WZG