Jesienią uczniowie nie poznają kilku swoich szkół. Trwają remonty w placówkach w Przylepie, na Osiedlu Pomorskim i przy ul. Botanicznej.

Dzięki dofinansowaniu z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego do 30 września zostanie wyremontowane jedno skrzydło Zespołu Edukacyjnego nr 6 w Przylepie. Wykonawcą jest PKM Zachód z Zielonej Góry. Wymieniono już stolarkę okienną. Obecnie ocieplana jest elewacja zachodnia i północna na dwóch ścianach szczytowych. Budowlańcy prowadzą również izolację fundamentów jednej ze ścian.

Obraz może zawierać: niebo, drzewo, roślina, most, buty, chmura i na zewnątrz
fot. Piotr Jędzura ŁZ

Od wtorku (11.08) Zakład Remontowo-Budowlany Maciej Jakuboszczak z Kopanicy odnawia budynek sali gimnastycznej przy Zespole Edukacyjnym nr 3 na osiedlu Pomorskim.

–  W piątek (14.08) podpiszemy umowę na termomodernizację budynku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 „Budowlanka” – mówi Monika Krajewska, zastępca dyrektora Departamentu Inwestycji Miejskich w magistracie. – Wykonawca ma 100 dni od podpisania umowy na realizację tej inwestycji. W tym miejscu warto podkreślić, że termomodernizacja to nie tylko ocieplanie ścian budynków styropianem, ale i izolacja fundamentów obiektów, jak również wymiana stolarki okiennej – wylicza.

Nadzór inwestorski trzech inwestycji prowadzi firma Open Mind Sp. z o.o. ze Szczecina Łączny koszt zadań termomodernizacyjnych to 1,8 mln zł.

Obraz może zawierać: niebo, drzewo i na zewnątrz
fot. Piotr Jędzura ŁZ
(rk)-WZG