Reprezentacja Polski tenisistek przebywa na zgrupowaniu w Zielonej Górze. Biało-czerwone szlifują formę przed lutowymi meczami Pucharu Federacji, które odbędą się w Luksemburgu.

W tym roku lutowe mecze Fed Cupu odbyły się w Zielonej Górze. Mirosław Skrzypczyński, prezes Polskiego Związku Tenisowego cieszy się, że reprezentantki kraju mogą trenować w Winnym Grodzie.

“Miejsce wybrał kapitan, ale również drużyna. Sprzyja nam tu klimat sportowy, są tu przede wszystkim obiekty. Jest świetna infrastruktura, duże tradycje sportowe. Nasza wizyta jest nieprzypadkowa”Mirosław Skrzypczyński, prezes PZT.

To dobry czas na to, by ciężko popracować, ale też by jeszcze lepiej się zintegrować – mówią tenisistki Magdalena Fręch i Paula Kania.

“Bardzo nam się podoba, szczególnie, że jest to taka odskocznia. Możemy się spotkać, razem potrenować, spędzić czas ze sobą przez cały tydzień. Gry, zabawy i super spędzony czas” – Magdalena Fręch.
“Może nie do końca gry i zabawy, bo jest to jednak ciężka praca, trenujemy dwa razy dziennie. Wieczorami, rzeczywiście jest czas na jakąś integrację”Paula Kania.
Na zgrupowaniu przebywa także zielonogórzanka Martyna Kubka. Tenisistki w naszym mieście będą trenować do piątku.