Dziś kolejne żużlowe emocje. W Zielonej Górze rozpocznie się 8. kolejka spotkań w PGE Ekstralidze. RM Solar Falubaz zmierzy się z beniaminkiem PGG ROW-em Rybnik.

Zielonogórzanie, wicelider mają za sobą udany, choć przegrany mecz z Unią w Lesznie. Rybniczanie też mają na koncie mecz, za który zebrali dobre recenzje, ale punktów nie zdobyli. Mowa o wczorajszym starciu z Eltroksem Włókniarzem Częstochowa. ROW powalczył, ale uległ 41:49. W szeregach zielonogórzan mobilizacja, mimo, że rywal okupuje dolne rejony tabeli.

Do każdego spotkania podchodzimy z szacunkiem i respektem dla przeciwnika, ale bez strachu. Przygotowujemy się normalnie, czy to mecz z Rybnikiem, czy z drużyną z Leszna. Nie ma żadnej różnicy, robimy swoje. Chłopacy są w dobrej formie i będziemy uważali, żeby nie popełnić żadnego błędu z teoretycznie słabszym przeciwnikiem – Tomasz Walczak, kierownik drużyny.

W Rybniku, na inaugurację sezonu zielonogórzanie nie dali szans rywalom, wygrywając 53:36. Tym samym Falubaz rozpoczyna dziś rundę rewanżową. Rundę, jak pokazuje terminarz, trudniejszą.

Wynika to z kalendarza, że jesteśmy w troszeczkę trudniejszej sytuacji, ale wcale nie stoimy na straconej pozycji, jak pokazały mecze w Lesznie i we Wrocławiu. Cały czas wierzę, że chłopacy będą dalej się bawili speedwayem. Będziemy mieć fajną zabawę, a przy tym sprawimy dużą radość naszym kibicom – Tomasz Walczak, kierownik drużyny.

Początek spotkania o 18:00. W drugim dzisiejszym spotkaniu Fogo Unia Leszno podejmie Moje Bermudy Stal Gorzów. To starcie o 20:00.
MK – Radio Index

Wytypuj wynik na profilu prezydenta Janusza Kubickiego:

Kochani, wczoraj 1 osoba.Dziś o godz. 18.00 gaz na całego 😀 Falubaz Zielona Góra wygra 54 do 36, tak typuje. A wy? Konkurs czas start będą nagrody.PS. Ja już jestem gotowy 🙂

Opublikowany przez Janusza Kubickiego Piątek, 31 lipca 2020