Na początku sierpnia po długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa otwarto basen CRS przy ul. Sulechowskiej w Zielonej Górze. Wiele osób z utęsknieniem czekało na ten moment i się doczekało. Po 2 tygodniach od otwarcia z jego funkcjonowania i postawy klientów zadowolony jest dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Robert Jagiełowicz.

 Większość odwiedzających basen stosuje się do zasad bezpieczeństwa obecnie obowiązujących, a ludzi z dnia na dzień przybywa.

– Odwiedzający nas zachowują odległości, noszą maseczki i dbają o siebie i innych. Cieszę się, że respektowane są wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Mieliśmy do czynienie z pojedynczymi przypadkami niestosowania się do zasad ale ogólnie ludzie zachowują się odpowiedzialnie, co nie zwalnia z dalszego przestrzegania reżimu sanitarnego. Zbliżamy się do 1000 osób dziennie więc można powiedzieć, że pomimo ograniczeń funkcjonujemy bezpiecznie i normalnie – powiedział Robert Jagiełowicz dyrektor MOSIRu.

Przypominamy, że basen czynny jest w godzinach 6:00 – 22:00 – basen sportowy,
godz. 7:00 – 22:00 – sobota, niedziela i święta, godz. 9:00 – 21:00 – strefa rekreacji (codziennie).

Warto pamiętać, że atrakcje mogą być uruchamiane naprzemiennie: Jacuzzi – maksymalnie 2 osoby, Brodzik – maksymalnie 8 osób, maksymalna liczba osób na basenie – 350. Na całym obiekcie

CRS mamy obowiązek noszenia osłony nosa i ust. Karnety na basen będą przedłużone o czas zamknięcia basenu w czasie pandemii. Sauna oraz odnowa biologiczna do odwołania są nieczynne.

dg - WZG