Ta potężna inwestycja drogowa, mimo że znajduje się na górce od początku miała “pod górkę”. Na szczęście odpowiedzialna za nią firma Budimex, wyprostowała sytuację. Rondo Andrzeja Huszczy zostanie dokończone jeszcze przed świętami, czyli zgodnie z planem prac.

Przypomnijmy, pierwsza firma realizująca zadanie zbankrutowała i cały proces przetargowy należało powtórzyć. W drugim przetargu, który rozstrzygnięty został w maju tego roku, jako wykonawcę wyłoniono Budimex, który podjął się wykonania wszystkich prac w siedem miesięcy. Jak widać, wszystko idzie zgodnie z założonym harmonogramem.

Jak mówi wiceprezydent Krzysztof Kaliszuk: – Inwestycja ma być zakończona w tym roku. Wszystko wskazuje na to, że efekt finalny zobaczymy jeszcze przed świętami. Turbinowe rondo przy zjeździe na Raculę jest częścią większej komunikacyjnej inwestycji związanej  z budową drogi wojewódzkiej nr 282. Ta docelowo prowadzić będzie do powstającego mostu w Milsku.

Dodajmy, że w ramach inwestycji przy rondzie powstaje między innymi ciąg pieszo – rowerowy, nowe oświetlenie czy kanalizacja deszczowa. Skrzyżowanie uwzględnia również zjazd na planowaną południową obwodnicę miasta.